Už v dubnu roku 2011 obžalovaného Okresní soud v Liberci viny zprostil. Soudce Pavel Pachner tehdy zpochybnil i výpověď samotného poškozeného Jiřího Wolfa. V jeho výpovědi našel rozpory. Královéhradecký krajský soud ještě na konci stejného roku verdikt zrušil a vrátil případ zpět do Liberce.

„Hradecký soud se z toho snažil udělat politický proces, jako když vyšije. Tenhle soudce to odsoudil tak, jak měl, a přesto se to soudu v Hradci nelíbilo. Dopadne to stejně, jako to dopadlo předtím. Obžalovaný bude zproštěn viny," řekl po středečním hlavním líčení Vondruškův obhájce Kolja Kubíček. Podle něho jsou všechna Wolfova tvrzení jen snůškou lží.

„Předmětem jsou pohádky, které si vymyslel zneuznaný disident, aby se trošku zviditelnil a aby si zahojil své vlastní ego na tom, že je vlastně odstrčeným disidentem, zatímco si ostatní užívají. Podle něj si ta disidentská šlechta užívala a zapomněla na něj," dodal Kolja Kubíček.

Opačného názoru je státní zástupce Miroslav Mareš. Ten navrhoval vyslechnou další svědky, kteří byli v minkovické věznici. „Krajský soud odvolací vyhověl návrhu státního zástupce na odvolání a ztotožnil se s jeho názory, takže řízení pokračuje. Samozřejmě i nadále navrhuji uznat obžalovaného vinným a navrhoval jsem další výslechy svědků. S tím se okresní soud neztotožnil, krajský soud mi ale dal zapravdu," doplnil státní zástupce. 

Samotný obžalovaný vidí za celým procesem pouhou snahu o zviditelnění se politického vězně Jiřího Wolfa. „Je tu snaha udržet případ v nějakém stavu, ve kterém se o něm bude stále hovořit. Mohl by tak působit v určitém období jako metla na KSČM. Nikoho jsem nebil a jak se říká v klasickém filmu: Já jsem nevinný," řekl po jednání obžalovaný exposlanec Josef Vondruška a dodal: „Opravdu k ničemu nedošlo. Je to bajkař, který si vše vymyslel z důvodu, aby se zviditelnil. Může tam být i nějaký komplex a mě si vybral, jak už sám řekl, jako politického činitele." Za účelem předvolání dalších pěti svědků odročil soud hlavní líčení na 22. března.