Vyšetřování jejich činů ale probíhá na svobodě, pachatelé ve vazbě neskončili. Jak se ale podařilo policistům zjistit, oba muži jsou recidivisté, kteří již za krádeže byli v minulosti soudně trestáni.

Zloději ve věku devatenáct a dvacet let udeřili v areálu jednoho hrádeckého podniku v době mezi 28. březnem a 2. dubnem letošního roku. Odcizili z něj železný materiál.

„Pachatelé nejdříve rozbili okno a následně vnikli do výrobní haly. Z té si odnesli osm kusů železných roštů o rozměrech sto dvacet dva na dvaaosmdesát centimetrů, a také dva železné nájezdy od vrat haly," informovala mluvčí liberecké policie Vladimíra Šrýtrová.

Podle informací policie se jednalo o silný kotlářský plech nemalých rozměrů sto padesát na sto centimetrů a tloušťce deset milimetrů s navařenými opěrkami.

Poškozené společnosti způsobili škodu, jejíž hodnota přesáhla částku šest tisíc korun.

Kradl i sám

Důkladným vyšetřováním policistů z Hrádku nad Nisou se podařilo objasnit i další krádež. Té se ale nedopustili oba zadržení mladíci, nýbrž jen starší z nich.

„V době od 1. března do 2. dubna letošního roku odcizil v hrádecké ulici Dlouhá Mez devatenáct roxorů o průměru dvacet milimetrů a délce jednoho metru," upřesnila Šrýtrová. Krádež se v tomto případě odehrála na parcele v dané ulici. Dvacetiletý zloděj svým jednáním připravil jejího majitele o věci za tisíc tři sta korun.