Ani fakt, že ho policisté chytili již pětkrát za volantem, když měl uložen zákaz řízení, ho neodradil, aby jezdil dále. Chytili ho pošesté. A naposledy.„Stalo se tak v pondělí 20. května krátce po devatenácté hodině," upřesnila Dagmar Sochorová, mluvčí jablonecké policie.

Policisté ve spolupráci se strážníky tentokrát zastavili čtyřicetiletého řidiče / neřidiče z Jablonce v centru města. Kromě toho, že věděli, že nemůže řídit, našli ve voze zajímavou věc bílou krystalickou látku obsahující metamfetamin (pervitin).

Policisté muže zadrželi a vyšetřovatel po sdělení obvinění podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na jeho vzetí do vazby. „Soudce návrh státního zástupce akceptoval a obviněný byl eskortován do Vazební věznice v Liberci," doplnila Sochorová.

Ostatně, není se čemu divit. Obviněný se jen několik dní před vzetím do vazby „vyznamenal" honičkou s jabloneckými strážníky.

Takřka filmová policejní honička se odehrála ve čtvrtek 9. května odpoledne v Jabloneckých Pasekách. Výsledkem byl zadržený hříšník a poškozené auto městské policie. Ano, jedná se o stejného muže, který již zpytuje svědomí ve vazební cele.

Hlídky jabloneckých strážníků už jeho přestupky řešily v únoru i na prvního máje. 9. května ale nechtěl se strážníky nic mít a zkoušel jim ujet. Nejenže nereagoval na výstražnou světelnou i zvukovou signalizaci policejního vozu, ale jel nebezpečně rychle, vjížděl do protisměru a nečekaně měnil směr jízdy. Nakonec z vozu rychle vystoupil a utíkal, strážníci se pustili za ním. V Jánské ulicí ho dostihl strážník a po krátké potyčce nasadil pachateli druhý strážník pouta a přivolal Policii ČR, která si muže převzala k dalšímu šetření.

Prchajícího řidiče pronásledovala dvě auta městské policie. Při jednom z nenadálých manévrů, kdy muž otevřel přední dveře Opelu, došlo ke srážce s policejní Škodou Yetti. „Je poškozený pravý přední blatník, nárazník a promáčklé přední dveře," vypočítal škodu ředitel městské policie Luboš Raisner.