Cizinečtí policisté opět trefili do černého. Tentokrát se jim podařilo náhodou dopadnout občana Moldávie, který se chtěl prokázat padělaným rumunským pasem a řidičským průkazem.

Vše se odehrálo v neděli 11. dubna, když hlídka cizinecké policie zastavila u obce Bílý Kostel nad Nisou na Liberecku ke kontrole automobil s cizí poznávací značkou.

Nejprve strážci zákona prověřili řidiče vozu, který měl všechny doklady v pořádku. Hůře však dopadl sedmadvacetiletý spolujezdec, který policistům ke kontrole předložil rumunský cestovní pas.

Specialista ihned poznal padělek

Muž však nevěděl, že s policisty se hlídky účastní také specialista na odhalování padělaných dokladů a dokumentů. Ten okamžitě poznal, že identifikační stranu pasu někdo pozměnil. Stejně tomu bylo i u řidičského průkazu, kterým se mladík pokusil celou situaci zachránit.

Pokus oklamat policisty tedy cizinci nevyšel a ti ho ihned odvezli na stanici kvůli důvodnému podezření z trestného činu padělání a pozměnění veřejné listiny.
„Na své základně naši policisté pomocí informační databáze zjistili, že mladík ve skutečnosti pochází z Moldávie a soud ho před nedávnem z území České republiky vyhostil,“ upřesnila Eva Jaklová, tisková mluvčí cizinecké policie.

Za letošní rok se na Liberecku nejedná o první případ, ve kterém se cizinec pokusil policisty ošálit padělaným rumunským dokladem.

Například na začátku měsíce ledna cizinečtí policisté načapali padesátiletého Ukrajince, který bydlel v ubytovacím zařízení Kotelna v Liberci.

„Policisté poznali, že se jedná o totálně padělaný doklad již pouhým okem přímo na místě, kde Ukrajince o průkaz požádali,“ řekla tenkrát tisková mluvčí Eva Jaklová.

Na služebně pak policisté zjistili, že Ukrajinec nemá na území našeho státu co dělat již několik let.