Neděle 18. února, jedenáct hodin v noci, Lipová ulice v Jablonci. Pod panelovým domem se to jen hemží uniformami. Na balkoně v druhém patře panelového domu, ve výšce sedmi metrů, stojí mladá žena, sedmiměsíční dítě v náručí, na zemi balkonu sedí batole.

Policisté začali s ženou na balkoně komunikovat a ptali se, co se děje a jak jí mají pomoci. „Žena ovšem působila velmi zmateně, neustále dokola opakovala, že jsou to falešní policisté, požadovala vidět svoji rodinu a vyhrožovala, že pokud se k ní někdo přiblíží nebo svoji rodinu neuvidí, tak obě děti vyhodí z balkonu,“ popsala mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

„Ta holka vypadala dost zmateně, s manželkou jsme si říkali, jestli není zdrogovaná,“ líčil svědek z nedalekého domu.

Na místo zavolali policejního vyjednavače, před jehož příjezdem neustále se ženou mluvil jeden z policistů. Neustále požadovala, aby se na místo dostavila její rodina i s přítelem. Druhý policista mezitím vyšel do třetího patra domu a snažil se zajistit přístup do bytu mladé ženy s dětmi. Vyšel na balkon v patře nad nimi. Dole ve stejnou chvíli už hasiči rozprostřeli plachtu pro případné zachycení dětí.

Rodina ženu rozptýlila

Krátce před půlnocí se na místo dostavila matka, bratr i přítel mladé ženy. Policista, který s ní celou dobu hovořil, vyjednal, že matku, bratra i přítele pustí do bytu. Mladá žena i s oběma dětmi vešla zpět do bytu a příbuzné s přítelem do něj pustila. Policista, který byl na balkoně ve třetím patře, slezl o patro níž, kde zjistil, že balkonové dveře jsou zamčené. „Pro případ, že by se žena na balkon z nějakého důvodu s dětmi vrátila, zůstal tam schovaný,“ přiblížila Dagmar Sochorová.

Do bytu vešli i záchranáři ze zdravotnické záchranné služby, kteří si ženu vzali do péče. Dechová zkouška na alkohol byla u ženy negativní. Orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek byl ovšem pozitivní na metamfetamin/amfetamin, čili pervitin. Ženu převezli za doprovodu policejního vyjednavače na záchytnou stanici do Liberce.