Zásadní obrat nastal při vyšetřování dopravní nehody ze Semilska, když byl zraněný spolujezdec schopen výslechu. Původní kvalifikaci ublížení na zdraví z nedbalosti kriminalisté změnili na vraždu ve stadiu pokusu. „Vyšetřování stále probíhá, řidička je ve vazbě," upozornila policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Nehoda se stala 28. května krátce před desátou večerní na silnici vedoucí ze Semil na Slané. Havarovala tu s Peugeotem 306 osmatřicetiletá řidička. Po projetí pravotočivé zatáčky vyjela mimo vozovku a čelně narazila do zdi domu. Náraz byl tak silný, že vozidlo se od zdi odrazilo a narazilo do zděné stavby plynárenského zařízení. V autě seděl i osmapadesátiletý stopař, kterého náraz vymrštil mimo vozidlo a vážně se zranil. Řidička utrpěla zranění lehké.

„Jako první byla u dopravní nehody semilská policejní hlídka, kterou předtím řidička ohrozila v zatáčce poté, co částečně vjela do protisměru. Střetu s jejím vozem se policisté stačili vyhnout, následně ihned vůz obrátili a jeli za ní," popsala průběh policejní mluvčí s tím, že po ujetí zhruba pěti set metrů nalezli auto havarované.

Když následně nehodu dokumentovali, vedli ji s tím, že půjde o těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Spolujezdce kvůli těžkým zraněním vyslechli až následně a to nastal diametrální obrat. Policisté zjistili, že nejde o známého či příbuzného řidičky ale stopaře. Auto si „stopnul" v osudný den ve večerních hodinách v obci Bořkov.

Řidička pak během jízdy stále zvyšovala rychlost a v jednu chvíli najela i do protisměru, kde v tu chvíli projížděl policejní vůz. „Aby se vyhnuli srážce s ním, strhl jí muž řízení. Ženu navíc žádal, aby zastavila, jinak z vozu vyskočí," popsala mluvčí.

Řidička v ten moment stopaři sdělila, že chce oba zabít a přidala plyn. Nárazu do zdi domu už nebylo možné zabránit.

Vyšetřování původně dopravní nehody si převzali krajští kriminalisté, kteří přečin těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti překvalifikovali na pokus vraždy a osmatřicetiletou řidičku obvinili. „Je ve vyšetřovací vazbě z obavy, že by mohla uprchnout," upozornila Suchánková s tím, že už se podobného činu opětovně nedopustila. Vyšetřování případu stále probíhá a jeho součástí bude také celá řada znaleckých zkoumání, mimo jiné i zkoumání duševního stavu řidičky.

V případě, že bude žena postavena před soud a ten ji uzná vinou ze zločinu vraždy ve stadiu pokusu, hrozí jí podle sazebníku trest odnětí svobody na deset až osmnáct let.