Verdikt soudu v nedohlednu. Tak vypadá po včerejšku výsledek soudního projednávání případu pašování drog z balkánských zemí do Evropy. Hlavní líčení, které se mělo původně konat ode dneška do pátku u liberecké pobočky krajského soudu, se zrušilo a kauza dostane nový začátek. Prozatím však není známo kdy. O kauze pašeráků drog jsme již v černé kronice informovali.

„Případem se budeme zabývat úplně od začátku. Skončila nám totiž jedna z přísedících, projednávání se proto rozeběhne nanovo s novým složením senátu,“ vysvětlila předsedkyně dosavadního senátu Olga Fričová.

Proces je během na dlouhou trať
Soudní jednání se přitom v tomto případě táhnou již několik let. Například loňské květnové přelíčení musela soudkyně odročit, protože ze šesti předvolaných svědků se dostavil pouze jediný. Když vloni počátkem dubna proběhl u libereckého soudu výslech třech z osmi obžalovaných, kteří by měli být špicí gangu, všichni svorně tvrdili, že jsou nevinní.

Hlavními obžalovanými jsou dva kosovští Albánci, otec se synem a jeden Čech.

Pro podivné cesty do Rakouska, Německa či Švýcarska mají obžalovaní nejrůznější vysvětlení, na konkrétní události se však rozpomínají špatně.
„Obžalovaní náleží k organizované skupině, která transportovala větší množství heroinu z balkánských zemí do Rakouska, Švédska, Velké Británie a Severního Irska,“ tvrdí obžaloba.