Uvnitř bytu předstíral, že provádí odečet vody. V nestřeženém okamžiku odcizil falešný pracovník vodáren klíče od bytu. Zloděj poté vyčkal, až majitel odejde a za pomoci ukradených klíčů do bytu vlezl. Důkladně ho prohledal a nakonec ukradl dvacet tisíc korun, které měl muž doma schované.

Děčínští policisté se případem intenzivně zabývají a zjišťují, zda se pachatel obdobné trestné činnosti nedopustil i jinde. Pachateli za trestný čin krádeže hrozí až tříletý pobyt ve státním nápravném zařízení.

„Upozorňujeme obyvatele, aby byli opatrní při vpouštění cizích lidí do svých domovů. Zvláště pozorní by měli být starší občané. Svojí důvěřivostí se totiž velice často vydávají napospas podvodníkům a podvodnicím,“ varovala mluvčí společnosti Severočeské vodovody a kanalizace Iveta Kardianová.

Zaměstnanci společnosti Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. včetně těch, kteří provádějí odečty vodoměrů v domácnostech smluvních zákazníků, mají povinnost prokázat se průkazem společnosti a zákazník má následně vždy možnost totožnost si ověřit na zákaznické lince společnosti.

„V případě, že vás navštíví pracovník vodáren a nechce či nemůže prokázat svoji totožnost, jedná se s největší pravděpodobností o podvodníka. Nenechte se proto obalamutit řečmi a bez ostychu požádejte odečítače, aby se prokázal dokladem zaměstnance společnosti,“ podotkla Iveta Kardianová.