Hned v pondělí 2. září přivedla dobrá duše do informačního střediska v budově radnice pětileté děvčátko. Pracovnice magistrátu zavolala strážníky. „Holčička plakala a říkala, že bydlí ve Zlaté Olešnici a v Jablonci je u babičky," popsala Markéta Hozová, mluvčí jablonecké radnice.

A zatímco strážníci zjišťovali informace o rodičích, zoufalá babička informovala Policii, že se jí ztratila vnučka. Městská policie dostala zprávu a po ověření totožnosti holčičku babičce v pořádku předala.

Jak se dny krátí a zima se blíží, jakoby se zvýšila aktivita sběračů kovů, tedy minimálně těch, kteří se nebojí sáhnout na cizí majetek.

V úterý 3. září později odpoledne opět požádali policisté strážníky, aby vyjeli do ulice Želivského, kde měli dva muži krást plechy ze střechy Jablonecké nástrojárny. „Hlídka městské policie zastavila muže s kárkou plnou plechů a ptala se, kde plechy naložil. Prý u vrátnice nedaleké firmy," sdělila Markéta Hozová.

To už ale na místo přijela Policie ČR a celou věc si převzala k dalšímu šetření.

Spolupráce Městské policie Jablonec n. N. a státní policie funguje, zdá se, nadmíru, o čemž svědčí i další případ.

V úterý 3. září odpoledne požádala Policie ČR strážníky o spolupráci. Měli prověřit osoby na vlakové zastávce U Zastávky, kde se měly nacházet dvě hledané dívky. „Ty tam skutečně byly a strážníci je na žádost policie předali na obvodní oddělení Police ČR k dalšímu šetření," přiblížil ředitel městské policie Luboš Raisner.

Strážníci si během minulého týdne ale „střihli" i další honičku jako z filmu.

Ve čtvrtek 5. září večer jel neosvětlený Ford s poloupadlou poznávací značkou vysokou rychlostí ulicí SNP.

Hlídka městské policie auto viděla a vydala se za ním. Řidič se snažil ujet, prudce odbočil do ulice Sokolí, kde zastavil před školou.

„Z místa spolujezdce vystoupila žena a dala se na útěk. Strážníci vyzvali řidiče k předložení dokladů. Ten ale u sebe měl pouze malý technický průkaz," popsal Luboš Raisner a doplnil, že strážníci řidiče předvedli na obvodní oddělení Policie ČR. Tam bylo zjištěno, že muž má vyslovený zákaz řízení a také, že chvíli před tím, než ho městská policie zastavila, způsobil dopravní nehodu, od které ujel.

A že jsou strážníci co platní třeba i u požárů, dokázal případ z posledního srpnového dne. Ráno doutnal les pod ulicí Na Domovině. Strážníci na místě zjistila cca 5 m2 veliké místo doutnajícího jehličí, které se pomalu rozšiřovalo. Strážníci přivolali hasiče, kteří požár uhasili.