„Šel proti autu s pistolí na plocho, jako ve filmu," popisuje vyděšeně Dagmar Kubištová. Byla jednou z těch, kteří hleděli střelci do ústí hlavně. Přímo u zastávky autobusu Blaník v Lučanech. Ve tři hodiny odpoledne.

A Kubištová nebyla jediná, na kterou devatenáctiletý zdrogovaný výtržník namířil. On na pár lidí i vystřelil. „Dostali jsme hlášení od několika řidičů a svědků," potvrdila páteční incident policejní mluvčí Vlasta Suchánková s tím, že oba mladíky vzápětí na to zpacifikovali policisté. „Na výzvu svého konání nezanechali, zasahující tedy použili donucovacích prostředků," dodala policistka.

„Jednoho jsem poznala. Byl to kluk z Lučan," pokračuje v líčení události Kubištová s tím, že, byť je akční člověk, zůstala jako zkoprnělá a projížděla kolem něj krokem.

I druhý mladík je z regionu, právě ten držel v ruce plynovou pistoli. „Dnes jsou už i airsoftové zbraně na první pohled k nerozeznání od pravých," upozornil trenér z Liberecké Systemy Milan Takáč. Je tak jen štěstím, že některý řidič nesešlápl pedál a do mladíka nenajel.

Policejní celu sice mladíci opustili v sobotu dvě hodiny před půlnocí a dále se ze svého činu budou zodpovídat na svobodě. „Bylo proti nim zahájeno trestní stíhání pro výtržnictví," doplnila mluvčí Suchánková. „Sedět" by mohli jít až na dva roky.

„Byl to strašný pocit, když jsem slyšela výstřel. Vypálil na stříbrné auto jedoucí za mnou," uzavřela Dagmar Kubištová s tím, že takový zážitek už opakovat nechce.