To vše musela podle obžaloby údajně snášet loni počátkem března v České Lípě v ulici Dubická těhotná žena od svého přítele, se kterým žila. Tehdy ji ještě po upadnutí do bezvědomí obžalovaný Rastislav Dunka přivolal lékařskou pomoc.

„Předtím ji však ještě donutil spolknout chuchvalec vlasů a zlatý přívěšek ve tvaru srdíčka s průměrem 1,5 centimetru,“ stojí dále v obžalobě.

Po měsíci udeřil znovu a tvrději

Podle dalších bodů obžaloby jí však poskytl jen pár týdnů na vzpamatování z hrůzných zážitků. Počátkem dubna se měl totiž pokusit zabít ji znova. A přidal na intenzitě útoků, respektive přidal na vynalézavosti mechanismů útoků. A to vše kvůli žárlivosti, a protože na ní chtěl vymámit odpovědi na své otázky.

„Dodělám, co jsem chtěl, a klidně si za to patnáct let odsedím,“ měl údajně prohlásit Rastislav Dunka, jak stojí v obžalobě. Opakoval údajně znovu přinucené ležení ve vaně s ledovou vodou, hlavu ji rozrazil o topení, nutil vypít půl litru šamponu. Nutil svého bratra, aby na ní vykonal soulož, ten to však odmítl. Poručil jí, aby roztáhla nohy a kopal ji botaskou do přirození, břicha a nohy. To nejhorší však mělo teprve přijít.

Podle obžaloby vzal Rastislav Dunka paličku na maso s násadou v délce téměř třiceti centimetrů a opakovaně ji měl strkat těhotné ženě do análního otvoru. Mimo to ji pak na wc, které nesplachovalo, nutil jíst vlastní výkaly, což poškozená ze strachu před ním předstírala.

Kromě jiného donutil Rostislav Dunka podle obžaloby poškozenou ke šňupání pervitinu a následně jí i měl i podat rozpuštěný pervitin smíchaný s lékem.
„Vyšel s poškozenou z bytu, táhl ji za mikinu po zádech po schodech a mezi 3. a 4. patrem otevřel okno, uchopil ji za paže a nechal ji viset ven,“ pokračuje obžaloba.

Jako jasný pokus o vraždu vidí obžaloba vrchol, který přišel nakonec. Rastislav Dunka měl vzít třiceticentimetrový nůž a dvakrát jej zabodnout poškozené do zad, přičemž ji zachránilo jen to, že se nůž zarazil o kost.

Žena byla pouhý krůček od smrti

Žena po vyhledání lékařské pomoci již byla na pokraji smrti. Po příchodu do nemocnice se totiž u ní rozvíjel šok z vykrvácení. Obžalovaný svou vinu z dvojnásobného pokusu o vraždu popírá. Argumentuje tím, že kdyby jí něco takového prováděl, žena by útoky nemohla přežít.

To však vyvrací soudní znalec z oboru lékařství, který vysvětlil, že žena měla po postupných útocích organismus nastartovaný na obranu.
A v případech takových mimořádných událostí dokáže lidské tělo i věci běžně nezvladatelné. Vysvětlil však, že žena nezemřela jen souhrou pouhých, pro ni šťastných, náhod.

Po všech útocích na ni lékaři shledali tržné rány na hlavě, zlomeniny končetin, hematomy po těle a obličeji, končetinách, na přirození. Poškozená absolvovala několik opakovaných operací a léčení přesahující dobu šesti týdnů.

O rozsudku nad obžalovaným Rastislavem Dunkou vás budeme informovat. Pokud jej senát liberecké pobočky Krajského soudu v Ústí nad Labem, pod vedením předsedkyně Olgy Fričové, usvědčí z týrání a dvojnásobného pokusu zvlášť surovým nebo trýznivým způsobem, hrozí mu až výjimečný trest.