„Policistům se podařilo v minulém týdnu zadržet trojici mužů z Nymburka a Kolína, která kradla v prodejně OK Sport na Tržním náměstí. Všichni skončili v policejní cele a byli obviněni z trestného činu,“ potvrdila Vlasta Suchánková, tisková mluvčí liberecké policie.

Muži na to šli chytře od lesa. Své role měli řádně rozdělené již před vstupem do obchodu. Nejprve přišli dva muži, osmatřicetiletý z Nymburka, a poté jednačtyřicetiletý z Kolína.

Rozdělili si role

„Každý z nich zaměstnal jednoho z prodavačů, a to jak různými dotazy, tak i žádostmi o zkoušení zboží. Jako poslední vstoupil do prodejny pětašedesátiletý muž z Nymburka, prohlížel si lyže, které byly vystavené na levé straně u vchodu prodejny,“ popisuje nezákonnou aktivitu trojlístku Vlasta Suchánková.

Muž si pak jedny carvingové v hodnotě šestnáct tisíc korun vybral, a s nimi odešel. Poté z prodejny odešli také dva muži, kteří měli za úkol rozptýlit pozornost prodavačů.

Když obsluha prodejny přišla na to, co se stalo, ihned kontaktovala policisty. Těm se následně podařilo trojici mužů zadržet. „Zajištěny byly i ukradené lyže. Jeden z trojice zadržených - osmatřicetiletý muž z Nymburka - měl již v minulosti problémy se zákonem. V roce 2007 si na základě pravomocného odsouzení odpykal nepodmíněný trest v trvání dvou let, který mu uložil nymburský soud za krádeže,“ upřesnila tisková mluvčí.

Hrozí jim až 8 let

Všechny tři muže již policejní komisař obvinil z trestného činu krádeže ve třetím odstavci, neboť trestný čin spáchali jako organizovaná skupina, za což jim hrozí trest odnětí svobody v rozmezí dvou až osmi let.

Na dva z nich, osmatřicetiletého muže z Nymburka a jednačtyřicetiletého muže z Kolína, navíc podal policejní komisař návrh, aby byli vyšetřováni vazebně. Poslední z trojice, pětašedesátiletý muž z Nymburka, byl ze zadržení propuštěn a vyšetřování proti němu bude vedeno na svobodě.