Obrovské nadání, talent, hudební sluch, krásný sytý hlas, píle a cílevědomost. Tím vším mimo jiné obdařila příroda dívenku z Jablonce.  Johanka navštěvovala dramatický kroužek, chodila do sboru i na sólový zpěv. Zemřela rukou otce.

„Teď nedávno přidala ještě hru na kytaru. Ohromně šikovná holka. To je strašné," uvedla Miroslava Kováříková, zástupkyně ředitele Základní umělecké školy. V sólovém zpěvu ji na zdejší škole vyučovala Jarmila Klokočníková: "Od malinka chodila do sboru, vždycky zpívala sólo."

Nebylo jí pomoci

Několik bodných ran vedených převážně do hrudníku bylo pro dívenku osudných. Proč zvedl čtyřiašedesátiletý otec v pět hodin ráno nůž proti své dceři? To chtějí vědět v tomto momentě nejdříve policisté. Muž skončil v policejní cele a kriminalisté na případu intenzivně pracují.

K činu se zřejmě i přiznal. V odpoledních hodinách byl obviněn z trestného činu vraždy, za což podle zákona může dostat dvacetiletý nebo i výjimečný trest.

Jaký dialog se nad ránem odehrál mezi otcem a dcerou zůstává v rovině dohadů a spekulací. Pravděpodobně se jednalo o afekt, protože bezprostředně po útoku muž ke zraněné dívce povolal záchranku. "I přes resuscitaci se nepodařilo zraněnou zachránit," konstatovala tisková mluvčí Krajské záchranné služby LK Lenka Markovičová. Dívka na místě zemřela.

Oba ji podporovali

Jabloneckému deníku se podařilo zjistit, že dívka v místě tragédie s otcem trvale bydlela. On patřil k bezproblémovým a klidným rodičům, o dívku se pečlivě staral především vzhledem k nepřítomnosti její matky. "Její maminka je moje kamarádka, jsem z toho hodně špatná," konstatovala sousedka Anna Doubravová.

„To snad ani není pravda. Potkával jsem ho dole na parkovišti na cigáru. Fajn, normální chlap. Asi zkrat, nevím, co se mohlo stát," řekl syn sousedky Zdeněk Doubrava. Dívka měla podle něj od rodičů, co chtěla. Podporovali ji, pořídili ji i kočičku.

Úspěšná cesta do show byznysu by ji mohla čekat. Chyběly peníze. Její maminka zdravotní sestra se rozhodla, nebude mít ke službám v nemocnici ještě obchod, ale pojede do zahraničí. Jela pracovat za „dobré" peníze, aby mohla spolu s partnerem podporovat talentovanou dceru.

Žili v klidu a pohodě

„Trvalo jí to rok, než si vyběhala povolení, učila se intenzivně anglicky. Je v Saudské Arábii, oba dva jet nemohli, nejsou totiž sezdaní," vysvětlila nepřítomnost matky známá rodiny.

"Byli spolu x let. V klidu a pohodě, přestože šlo o smíšený pár. Máma na holce visela. Měla dvě práce. On si při důchodu ještě přivydělával," popsala vztahy v rodině matka dívčiny kamarádky, jejíž jméno redakce také zná, ale vzhledem k věku nebude publikovat.