Strážníci našli u otevřených dveří bytu klečet osmdesátiletou plačící majitelku, která prosila, aby její dcera a vnučka od ní odešly. „Tvrdila, že se jich bojí, že ji dcera fyzicky napadla a chce ji poslat do blázince,“ přiblížila mluvčí jabloneckého Magistrátu Jana Fričová. Dcera se však postavila mezi matku a strážníky a matčino obvinění odmítla se slovy, že je máma blázen, že si vymýšlí a pokud strážníci okamžitě neodejdou, podá na ně trestní oznámení, neboť ji „svítí do ksichtu a tím poškozují její zdraví“. Strážníky obvinila z cílené šikany a dožadovala se přivolání policistů, jimž chtěla sdělit obvinění strážníků.

Po celý výstup majitelka bytu klečela, byla uplakaná a velmi rozrušená. Její dcera byt odmítla opustit s tím, že „babce nic není a strážníci ať táhnou“. Nakonec prostořeká žena skončila na chodbě v poutech. Křičela, že jde o napadení a že na strážníky podá trestní oznámení pro ublížení na zdraví. V tu chvíli z bytu vyběhla vnučka, hlídku obvinila z policejní brutality, vyhrožovala a zaútočila. I ji strážníci zpacifikovali.

Týrané kočky v Jablonci nad Nisou. Deset koťat.
Kočičí apokalypsa. Ze zdevastovaného bytu v Jablonci osvobodili 29 zvířat

Když se situace trochu uklidnila a agresívní ženy z místa zmizely, strážníci vyslechli majitelku bytu. „Konstatovala, že se k ní dcera s vnučkou nastěhovaly před měsícem a od té doby ji psychicky trápí, vyhrožují, že je stará a ony se postarají, aby šla do blázince. V noci ji nenechají spát, neustále ji budí a fyzicky napadají, babička se proto obou velmi bojí,“ popsal ředitel Městské policie Jablonec nad Nisou Michal Švarc. Protože situace splňovala znaky domácího násilí, převzala si věc k dalšímu šeření Policie ČR.