Celé dva roky trpěla žena z Desné stupňující se útoky manžela, které byly napřed jen slovní, později i fyzické. Po posledním útoku pěstmi už ale žena vše nahlásila a její manžel skončil v policejní cele. Násilníkovi nyní hrozí až čtyři roky vězení.

„Pětačtyřicetiletý muž z Desné je podezřelý z trestného činu týrání osoby žijící ve společném obydlí a z pokusu o znásilnění,“ konstatovala mluvčí jablonecké policie Ludmila Knopová.

Jak vyplynulo z výpovědi týrané ženy, její manžel s ní nezachází jak by měl, už celé dva roky. „Nejprve ji napadal „jen“ slovně, postupně však přešel i k fyzickým útokům, kdy ženu bil a pokoušel se ji přimět k pohlavnímu styku. Žena vše útrpně snášela, bránila se vlastními silami, ale události nehlásila. Od konce roku 2009 se ale podle ní jednání manžela stupňuje a ve čtvrtek odpoledne vše vyvrcholilo napadením pěstmi,“ podotkla Ludmila Knopová.

Záchranou pro ženu byla pomoc syna, který matce přivolal policejní pomoc. Muž byl v době posledního napadení pod vlivem alkoholu. Žena po útoku musela vyhledat lékařské ošetření.