Obžaloba viní šestapadesátiletého muže, že ženu ubodal nožem nedaleko domu, v němž bydleli. U soudu vinu odmítl. „V tomto líčení bych chtěl prokázat svoji nevinu. Opravdu jsem to neudělal. Nějaký hajzl si teď chodí po světě. Nikdy jsem ji žádným způsobem neomezoval," řekl soudu obžalovaný. Uvedl, že chce svým dvěma synům dokázat, že jim matku nezabil. 

Podle obžaloby svou manželku týral od roku 2014. Například jí bránil v běžném způsobu života, kdy jí zakazoval kontakty s přáteli, neustále kontroloval, kde je, s kým je v osobním i telefonickém kontaktu a nedůvodně ji obviňoval z nevěry.

„Obžalovaný popírá vinu u obou skutků. Ke skutku týrání osoby ve společném obydlí se staví tak, že týraným je vlastně on, protože celá rodina mu ubližovala, jeho synové na něho nedůvodně podali trestní oznámení. Dnes podrobně popsal, jaké křivdy utrpěl od své manželky. Ohledně druhého skutku v přípravném řízení uváděl čtyři verze. V první verzi se zadržujícím policistům doznal, že manželku bodl," řekl státní zástupce Milan Vacek. Poté výpověď změnil a vinu odmítal.

Sedmapadesátiletá žena zemřela v úterý 21. února večer v Přemyslově ulici v Turnově násilnou smrtí. Na místo činu lidé přinášejí svíčky.
Vražda ženy v Turnově: Muži hrozí až 18 let vězení, na místě činu jsou svíčky

Sedmapadesátiletá žena byla podle obžaloby zavražděna 21. února večer na ulici v Turnově. Pachatel podle spisu opakovaně poškozenou bodl nožem o délce čepele 20 až 22 centimetrů. „Manželku pobodal velmi brutálním způsobem. Způsobil jí sedm bodnořezných ran, na následky toho vykrvácela," řekl Vacek.

Obžalovaný uvedl, že v kritický den večer se s manželkou "náhodou" potkal na ulici, chtěl si s ní promluvit, byl opilý. „Přísahám, že jsem ji nezabil," řekl soudu. V té době byl soudně vykázán ze společné domácnosti kvůli domácímu násilí.

Muž u soudu ve své rozsáhlé výpovědi také uvedl, že měl dlouhodobé spory se svým tchánem, se kterým bydleli v jednom domě, ten na něj opakovaně, prý bezdůvodně, volal policii. Připustil verbální i fyzické konflikty se svou manželkou, většinou ale šlo o její iniciativu, vyplynulo z jeho výpovědi.

Obžalovanému hrozí deset až 18 let vězení. Státní zástupce dnes novinářům řekl, že bude pro obžalovaného navrhovat trest v polovině zákonné trestní sazby. 

Mohlo by vás zajímat: Kočičí apokalypsa. Ze zdevastovaného bytu v Jablonci osvobodili 29 zvířat

Zdroj: Sedlák Jan