Na podivný zápach vycházející z bytu policisty upozornil soused. „Spolu s mrtvým našli policisté v bytě ještě šedesátiletou ženu, která nebyla schopná popsat, co se stalo a s nikým nekomunikovala,“ informovala Deník preventistka liberecké policie Vladimíra Šrýtrová. Podle ní byla žena převezena na psychiatrii, kde ji čeká výslech.

Otázkou stále zůstává, za jakých okolností muž zemřel. Policejní vyšetřovatel nařídil soudní pitvu, která by měla ukázat na příčinu jeho smrti. Podle preventistky liberecké policie na těle mrtvý neměl žádné známky násilí. Celý případ, příčiny a okolnosti smrti staršího muže nyní šetří liberečtí kriminalisté.

V letošním roce nejde o první nejasnou smrt za dveřmi bytu na Liberecku. Kriminalisté se před necelými dvěma měsíci zabývali nálezem mrtvého novorozence v jednom z bytů na liberecké Vápence. Po necelém týdnu pak obvinili matku mrtvého miminka. Provedená soudní pitva totiž prokázala, že za smrt dítěte může cizí zavinění. „K tomu, jak dopadla soudní pitva, nemůžu podat žádné informace, ale obvinili jsme matku novorozence,“ informovala tehdy Deník mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková.

Úmrtí miminka v Liberci na Vápence vyšetřovali krajští kriminalisté od 16. června, kdy nalezli malé tělíčko bez známek života. Liberečtí policisté na podobný případ nálezu mrtvého dítěte nepamatují. „Na území Liberecka jsme takový případ nezaznamenali celé roky,“ dodala již dříve Vlasta Suchánková, čímž zdůraznila výjimečnost tohoto případu.

To potvrdila také liberecká psycholožka Jitka Havlová, která se s případem, že by matka nechala své dítě zemřít, za roky své praxe nesetkala. Podle ní se mohla žena potýkat s těžkými problémy a tento čin viděla jako jediné možné řešení. „Určitě se jednalo o nevyrovnanou a nestabilní ženu s asociálními rysy,“ vyjádřila se k případu liberecká psycholožka.