K oběma případům došlo během noci ze soboty na neděli. „Do obou aut pachatel vnikl bez použití násilí, i když poškození uvedli, že vozidla řádně zamkli,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

První případ se odehrál v ulici Korálková, kde muž v sobotu zaparkoval firemní vozidlo volkswagen. Bohužel i s peněženkou položenou na sedadle spolujezdce. Že je něco v nepořádku, zjistil ráno, když mu na mobilní telefon přišlo upozornění na dvě platby. První ve výši 199 korun omylem potvrdil, druhou platbu ve výši 3 150 korun již odmítl a ihned zablokoval kartu.

„Následně došel k vozu, které mělo nedovřené dveře u řidiče, a zjistil, že peněženka s platební kartou, hotovostí a osobními doklady, byla odcizena,“ popsala Sochorová. Spolu s peněženkou si zloděj odnesl také tankovací kartu, firemní doklady a několik brýlí. Celková škoda se vyšplhala na 9 800 korun.

O ještě dražší věci přišel majitel seatu, který zaparkoval v ulici Knoflíková. Zloděj v jeho voze našel notebook, dvě diagnostiky, brýle a platební kartu, kterou její majitel stačil zablokovat dříve, než ji někdo stačil neoprávněně použít. I tak se škoda vyšplhala na 17 000 korun.

Jablonečtí policisté případy řeší pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a v druhém případě také pro krádež, a to zatím s ohledem na výši způsobené škody.

„V souvislosti s těmito případy již po několikáté upozorňujeme řidiče, aby si svá zaparkovaná vozidla řádně zabezpečili a nenechávali v nich žádné viditelně odložené věci, které pak lákají zloděje. Pachatelovu pozornost může upoutat cokoliv, například instalovaná navigace i viditelně uložené věci ve vozidle jako různé oblečení, tašky, kabelky, peněženky, telefony a další různé věci i drobnosti,“ dodala policejní mluvčí.