Drama, které se odehrálo v herně Pivní zahrada v liberecké ulici Na Rybníčku, se zatím místním kriminalistům nedaří objasnit. Do podniku přišel 17. května zatím neznámý muž, který napadl barmanku a jednoho hosta. S sebou si odnesl naditou kasírtašku.

Kvůli nedostatku informací se nyní policisté obrací i na čtenáře Deníku s nadějí, že poznají lupiče. V podniku ho totiž zachytila bezpečnostní kamera.

Vše začalo tak, že muž vstoupil do liberecké herny a postavil se k baru jako normální host. Nic netušící barmanka se ho tedy ihned šla zeptat, co si dá k pití. Na tuto otázku však nenechavec odpověděl jedním slovem: „Kasírtašku!“

Poté ženu chytil a narazil na zeď. V době přepadení v herně seděl ještě jeden člověk, který se pokusil barmance pomoci. Lupič ho však odhodil na zem a odešel i s tržbou.

„Jednalo se o silného muže podsadité postavy, vysokého asi 180 centimetrů. Měl krátce střižené hnědé vlasy, byl hladce oholen a mluvil česky, bez jakéhokoliv přízvuku,“ uvedla Vlasta Suchánková, tisková mluvčí libereckých policistů.

Podle ní kriminalisté prováděli rozsáhlá šetření a pátrání, ale zatím se jim nepodařilo zjistit totožnost muže. „Pozná–li někdo muže, který hernu přepadl, prosíme ať zavolá na linku 158 nebo na číslo 974 466 450,“ dodala.