Autonavigace a rádia. U vykradačů aut stále vedou. Je to tím, že je řidiči ve svých vozidlech nechávají. Zloději ale nepohrdnou téměř ničím. Notebooky, fotoaparáty, ale klidně i vrtačky, či jiné podobné stavební nářadí.

Navigaci za čtyřicet tisíc si ale Liberečan ve své octavii určitě nechávat neměl. Přišel o ni. Zloděj se mu do auta vloupal minulý týden v Sametové ulici.
„Další škodu za pět tisíc způsobil zloděj rozbitím okénka,“ řekla mluvčí liberecké krajské policie.

Panel rádia za dvě stovky se zalíbil zloději v liberecké Kladenské ulici. Ani mu nevadilo, že je uvnitř zamčeného auta. Prostě rozbil okénko, a panel si odnesl. „Mnohem větší škodu způsobil právě rozbitím okna, nové přijde majitele na tři tisíce korun,“ podotkla Suchánková.

Jiný zloděj se vloupal do Škody Felicie v Rychtářské ulici v libereckých Ruprechticích. Přitom v autě na první pohled nebylo nic, co by jej mohlo zaujmout.

Důkladně ale celé auto prohledal a byl úspěšný. Odnesl si věci za celkem dvanáct tisíc korun. S ukradenými věcmi se znovu setká velmi malé procento okradených. Z loňských policejních statistik vyplývá, že se podaří objasnit přibližně každou desátou vykrádačku. Zbytek má smůlu.

Proto stále platí jednoduché upozornění policie, aby si lidé v automobilech prostě nic nenechávali. „Autonavigace a další cennosti lákají zloděje ke krádeži. Majitelé aut by na to neměli zapomínat, když opouštějí svůj vůz,“ varovala mluvčí liberecké policie Ludmila Knopová.