Pokus o vraždu projednával u středečního hlavního líčení liberecký soud. Jedenadvacetiletá Marie Kerdová se podle obžaloby měla v loňském červnu pokusit zabít svého manžela.

K celé potyčce došlo 22. června, když se manželé vrátili kolem čtvrté hodiny ranní z diskotéky. Podnapilý manželský pár se začal hádat a došlo i k fyzickému napadání.

„Začal jsem ženu bít do obličeje, klekl jsem si na ní, škrtil jí a pak ji odtáhl za vlasy do kuchyně, kde jsem vytáhl kuchyňský nůž a přiložil jí ho na krk s tím, že už chci klid nebo to špatně dopadne,“ uvedl ve své výpovědi poškozený manžel obžalované Luboš Kerda.

Tím však celá potyčka zdaleka neskončila. Poškozený chtěl odejít a celý spor tímto gestem ukončit, ale obžalovaná vzala z linky kuchyňský nůž se zhruba dvaceticentimetrovou čepelí a začala se jím kolem sebe ohánět, přičemž svého manžela několikrát bodla do hrudníku a několika dalších částí těla, čímž mu způsobila bodnořeznou ránu na pravém boku s poraněním jater, pneumotorax a několik dalších ran. S těmi byl později převezen do nemocnice, kde strávil zhruba dva týdny.

Sám poškozený se do trestního řízení s náhradou škody nepřipojil. Oproti tomu Všeobecná zdravotní pojišťovna požaduje za náklady na jeho léčení částku přesahující jedenadvacet tisíc korun.

Obžalovaná svého jednání lituje a před soudem uvedla, že manžela nechtěla zabít.

„Jen jsem se chtěla bránit, ale uznávám, že to byla asi nepřiměřená sebeobrana,“ podotkla u včerejšího hlavního líčení Marie Kerdová.

Podobně popsal napadení také manžel obžalované. „Vyprovokovali jsme to oba a i když jsem ve své první výpovědi uvedl věci trošku jinak, vím, že mě nechtěla zabít,“ uvedl Luboš Kerda s tím, že nyní mají krásný vztah.

Luboš a Marie se vzali jako mladí v roce 2007 po zhruba dvouapůlletém vztahu. Hádky a násilí byly během jejich vztahu občasné. Již dříve Marie svého manžela pobodala. Ne však s takovou intenzitou, a proto za sebou ošetření zanechala jen několik stehů.

Sama však nejednou musela vyhledat pomoc, když ji zbil či zkopal.

O rozsudku, který v příštích dnech vynese předsedkyně senátu Eva Drahotová z pobočky Krajského soudu v Ústí nad Labem, a výši trestu vás budeme informovat.