Vše se odehrálo v noci 26. listopadu v jablonecké ulici Podhorská. "Tehdy v noci krátce po půl druhé hodině ranní 25letý muž řídil motorové vozidlo Mercedes Benz Citan a byl zastaven policejní hlídkou. Provedenou kontrolou policisté zjistili, že tento muž má v současné době Okresním soudem v Semilech vysloven zákaz řízení motorových vozidel, a to až do ledna roku 2024. Navíc provedenou dechovou zkouškou v jeho dechu naměřili hodnotu alkoholu 1,33 promile," řekla tisková mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Řidič si zřejmě v tu chvíli moc dobře uvědomil, co bude následovat, a rozhodl se situaci řešit po svém. "Na místě při probíhající kontrole se totiž snažil oba policista podplatit a to tak, že každému nabízel částku 25 tisíc korun s přeposláním peněz na účet za to, že na událost zapomenou a nechají ho jít," doplnila Sochorová.

Tímto jednáním si samozřejmě značně přitížil a byl policejní hlídkou, která jej následně zadržela, upozorněn na to, že se dopustil dalšího trestného činu. Nyní mu hrozí až šest let ve vězení.