Policisté za poměrně kuriozních okolností zadrželi 35letého muže přímo v cizím domě. Přivolalo je tam tísňové volání o možném vloupání. Bylo odpoledne, pátek 16. prosince. 

Hlídka z oddělení v Tanvaldě skutečně na místě uviděla stopy ve sněhu vedoucí k objektu a rozbité okno. "Následně v jedné z místností v domě nalezla na posteli pod hromadou naházeného oblečení ležícího 35letého muže, kterého na místě zadržela," uvedla Dagmar Sochorová.

Ilustrační snímek
Recidivista u hřbitova v Semilech znásilnil mladou ženu. Policie ho dopadla

Jak se záhy ukázalo, týž pachatel se do stejného domu vloupal už dvakrát předtím. A vždy v něm přespal. "Poprvé se tak stalo v době mezi 19. a 26. listopadem a podruhé mezi 30. listopadem a 9. prosincem," upřesnila mluvčí Sochorová s tím, že muž při svých "návštěvách" kradl různé starožitnosti. Takto vzniklá škoda však ještě nebyla vyčíslena.

Také naposledy, ještě než si lehnul do postele, si ke krádeži připravil do igelitové tašky starou tiskárnu, kterou si chtěl později z domu odnést.

Výtečník byl krátce po zadržení obviněn z přečinu krádeže, a to z části ve stádiu pokusu a z části ve stádiu dokonaném, a přečinu porušování domovní svobody. Za to mu hrozí až tři roky vězení. Prozatím byl propuštěn na svobodu.