Podvodníci zkouší nový trik. První případ, kdy se podvodník vydával za úředníka Evropské unie, řeší policisté v Turnově, je ale dobře možné, že s tím vyrukují i jinde. Muž v pondělí kolem 10. hodiny zabouchal na dveře domku, kde bydlí 89letá žena. Když mu otevřela, představil se jí jako úředník Evropské unie a vešel bez pozvání do domu.

Nezvaný host, než se žena vzpamatovala z šoku, byl dávno v kuchyni, kterou prohledával. Chtěl, aby mu dala 3 000 korun s tím, že jí vyplatí Evropská unie 185 000 korun. Nakonec ale na poplatek nečekal a z domu odešel. Po jeho odchodu paní zjistila, že si s sebou odnesl všechny její úspory ve výši 19 000 korun.

Popis pachatele

Podvodník přijel osobním vozidlem asi krémové barvy. Měl podsaditou, silnou postavu a byl vysoký kolem 175 cm. Měl prošedivělé vlasy a mluvil česky bez cizí intonace nebo přízvuku. Aby působil v roli úředníka věrohodně, držel v rukách kancelářské desky. Jedná se o první případ pod touto legendou.

Senioři nejen v Libereckém kraji by se měli mít před tímto podvodníkem, který se vydává za úředníka Evropské unie, na pozoru. "Není vyloučeno, že má komplice, a že se příště v jiné domácnosti představí jako úředník EU třeba štíhlý tmavovlasý muž a nebo žena. V každém případě by senioři neměli otvírat dveře cizím lidem a pokud se někdo do jejich domácnosti dobývá boucháním nebo neodbytným dlouhým zvoněním, měli by ihned volat prostřednictvím tísňové linky 158 policisty. My takového návštěvníka rádi prověříme," doplnila Ivana Baláková, mluvčí krajské policie.