Trest byl uložen jako souhrnný. Soud obžalovaného uznal vinným z pokusu o vraždu a k tomu mu připočetl ještě i trest za dřívější krádež.

K otřesnému činu došlo na nechvalně proslulém litvínovském sídlišti Janov loni v září. Hájek měl podle obžaloby nejprve své dvaatřicetileté manželce před zdejším panelákem nadávat. Když přišli domů, tak zamkl dveře, dál ji urážel a vyhrožoval jí zabitím.

Nakonec měl manželku vystrčit z okna – asi z devítimetrové výšky. Žena měla velké štěstí, dopadla totiž na stříšku nad vchodem a pak na trávu. Jen díky tomu se nezabila, ale utrpěla „jenom“ řadu zlomenin, se kterými se dlouhodobě léčila.

Obžalovaný svoji vinu před soudem suverénně popřel. Tvrdil, že mu manželka v inkriminovaný den nadávala a vykřikovala, že se zabije. Když uklízel nákup, slyšel třesk skla, běžel do pokoje a manželka stála již na parapetu okna a skočila dolů.

Prý kvůli tomu, že se bála vězení, do kterého měla jít za krádež. Krajský soud se při procesu potýkal s neochotou svědků přijít svědčit.

K soudu nakonec nepřišla ani poškozená manželka. Ozvala se jen telefonicky z Anglie, že nedorazí. Uvedla, že by stejně nevypovídala a dodala, že se do ciziny odjela léčit. Šlo ale spíš o výmluvu, protože léčení na Mostecku naopak přerušila a odešla z léčebny.

Soud nakonec ale našel přesto dostatek důkazů, aby mohl obžalovaného uznat vinným. Hájek nadále zůstává ve vazební věznici. Čeká totiž na pravomocný rozsudek ze soudu v Praze. Ten ho poslal do vězení na dalších 6 let za loupež. Hájek se proti verdiktu odvolal.