Zloději řádili na Liberecku od dubna až do počátku září, kdy sklapla past. „Oba dva muži jsou podezřelí ze spáchání přečinů krádeže a poškození cizí věci, za což mohou být potrestáni odnětím svobody v trvání až pět let,“ uvedla mluvčí liberecké policie Ludmila Knopová.

Mladíci za tu dobu stihli vykrást myčku vozidel v Doubské ulici, automat na dětské hračky v areálu ZOO, kiosek u lanovky na Ještěd, automat na prodej hraček v objektu Babylonu či stánek v České ulici.

V ZOO se zlodějům zalíbil automat na krmivo, přesněji kasička, do které lidé házejí peníze. Vloupali se do něj uprostřed srpna. „Nejprve přelezli plot, pak zničili visací zámek na automatu a chtěli ukrást pokladničku. Ta se jim ale nelíbila,“ řekla mluvčí. Přesto se jim podařilo způsobit škodu za čtyři tisíce.

Některá místa se jim zalíbila

V libereckém Babylonu se zase začátkem srpna vloupali do automatu na hračky. Vypáčili čtyři šuplíky u automatu a odnesli si peníze, které tam lidi naházeli. „Vydělali“ si tak skoro deset tisíc korun. Postupně si nakradli za sto osmdesát tisíc korun. Některé objekty přitom navštívili vícekrát. „Do některých zařízení se vloupávali opakovaně, a to po velmi krátké době,“ uvedla mluvčí policie.

Podobný případ právě řeší Okresní soud v Liberci. Jednačtyřicetiletý muž vykrádal šatny na Liberecku a Jablonecku. Sportovcům vždy nepozorovaně vybral kapsy a vypařil se. O svých výpravách si ale vedl podrobné zápisy, jakési deníky, které pak police našla a posloužily jí jako důkaz.