„Obžalovaný se dopustil trestných činů vydírání, pohlavního zneužívání a ohrožování mravní výchovy,“ potvrdila Jaroslava Opatrná při veřejném čtení rozsudku. Mladík dostal trest tři roky s podmíněným odkladem na pět let a nařízenu ústavní sexuologickou léčbu. „Podle znaleckých posudků trpí dvěma smíšenými poruchami v oblasti sexuální preference. Jde o hebefilii a fetišismus,“ dodala předsedkyně senátu.

Zarážející podle účastníků celého případu je, jak se s dívkami, čtyřem z nich v té době dokonce ještě nebylo ani patnáct let, dostal do osobního kontaktu. Své snímky a kontakty měly na internetovém seznamovacím serveru. „Pokud by se jedna z nich nesvěřila a nezačalo vyšetřování, na ostatní by se nepřišlo,“ vysvětlila předsedkyně senátu. Světlo do vyšetřování vneslo zabavení počítače obžalovaného. „Žádná data se nesnažil vymazat a byl v celém projednávání nápomocen orgánům v trestním řízení,“ uvedl jeho obhájce Martin Čaněk.

S rozsudkem se spokojil i státní zástupce

Po středečním vynesení rozsudku u jabloneckého Okresního soudu se obžalovaný i státní zástupce vzdali práva na odvolání. Verdikt je pravomocný.

K čemu vlastně došlo? V době od léta 2006 do podzimu 2007 kontaktoval s nezletilými i mladistvými. Osobně se s nimi sešel, fotografoval je obnažené, některé osahával a pokusil se o sex. „Všechny dívky jsme v hlavním líčení osobně vyslechli s dotazem, proč tak činily,“ upozornila soudkyně Opatrná.

Podle jejich svědectví ale vše probíhalo na bázi dobrovolnosti. Pokud některá řekla dost, muž činnosti zanechal. „Dokonce jej i dále kontaktovaly s tím, zda, pokud se svléknou před ním více, či více udělají, dostanou peníze,“ konstatovala soudkyně ve zdůvodnění rozsudku.

Podle znaleckých posudků žádná z nich neutrpěla fyzickou ani psychickou újmu. Pózy si dívky při fotografování vymýšlely samy. „Jsem u soudu přes dvacet let, ale tohle jsem nezažila,“ podotkla přísedící.

Přečtěte si komentář k události ZDE.

Anketa: Hrozí na internetu nebezpečí?