Kdy bude případ definitivně uzavřen, sice zatím stále není jasné, podle mluvčí liberecké policie Vlasty Suchánkové ale vyšetřovatelé před několika dny postoupili spis Okresnímu státnímu zastupitelství.

Tam ležel spis už začátkem loňského roku, posléze se ale musel vrátit vyšetřovatelům k doplnění, protože na policii přicházela stále nová trestní oznámení.
„Dosud padlo v tomto případu jediné obvinění. Už loni zahájili kriminalisté trestní stíhání jednatelky společnosti,“ uvedla pro Deník Vlasta Suchánková.
Obviněná se měla trestného činu dopustit tím, že nepodala návrh na prohlášení konkurzu, a to i přes to, že znala výsledky hospodaření společnosti, která již delší dobu nebyla schopna plnit splatné závazky.

Trestních oznámení na zkrachovalou autoškolu se doposud sešlo několik desítek. Většina klientů se však smířila s tím, že své peníze už nikdy neuvidí, a rezignovala. Svědčí o tom fakt, že jen na liberecké pobočce autoškoly MWO přišlo o peníze za nedokončený kurz zhruba 150 lidí.

„Kurz už jsem od té doby absolvoval jinde, a protože je mi jasné, že ty peníze jsou nenávratně pryč, neposlal jsem ani trestní oznámení,“ svěřil se před nedávnem Vladimír Langr, jeden z poškozených klientů. Jak dále uvedl, případ už vůbec nesleduje a nezajímá ho, jak dopadne.

Autoškola MWO bez jakéhokoliv předchozího upozornění ukončila provoz začátkem dubna roku 2006. Nejprve na pobočce v Liberci a krátce poté i v Jablonci nad Nisou.

Až do poslední chvíle nedali zástupci autoškoly klientům nic vědět.