Veliký úspěch zaznamenala v úterý 13. dubna skupina celníků, která zastavila u obce Lvové na Liberecku k běžné kontrole dodávku Mercedes. V nákladní části vozu totiž našli téměř patnáct set kartonů cigaret bez platných kolků. Pašerák kuřivo schovával za sádrovými figurkami.

„Naše hlídka mobilního dohledu zastavila v obci Lvová ke kontrole dodávku značky Mercedes Sprinter s pražskou poznávací značkou. Při otevření nákladního prostoru vozu celníci objevili spoustu sádrových figurek, ani to je však neodradilo od důkladné prohlídky automobilu,“ popsal kontrolu dodávky Jiří Nejedlý, tiskový mluvčí Celního ředitelství v Ústí nad Labem.

Ani jedna krabička neměla platný kolek

Podle Nejedlého celníci dobře udělali, protože po odklizení části figurek narazili na dřevěnou přepážku, za kterou se skrývala hromada černých pytlů.

Ty celníci samozřejmě ihned otevřeli a zjistili, že trefili do černého. Uvnitř se totiž skrývalo nemalé množství kartonů cigaret převážně značek Classic a Moon. Ani jedna krabička na sobě neměla platný kolek.

„Celkem se jednalo o 289 960 kusů cigaret značek Classic a Moon s ukrajinskými kolky, jejichž prodejem by stát přišel na daních o bezmála 600 tisíc korun,“ dodal tiskový mluvčí Jiří Nejedlý.

Minulý týden celníci řešili na Liberecku podobný případ. Jednalo se o muže, který pašoval nekolkované cigarety. A při honičce s policisty skončil se svým vozem v potoku u silnice.