Třicetiletý muž, který řídil svůj vůz pod vlivem drog, si v úterý „pohrával“ s turnovskými policisty. Po skončení honičky museli přijet i hasiči.

Vše začalo tím, že si policejní hlídka před patnáctou hodinou v Turnově všimla automobilu Volkswagen Golf, ve kterém seděl podle policie podezřelý řidič. Strážci zákona se tedy za vozem vydali. Zapnuli majáky a řidiči dávali najevo světelnými i zvukovými signály, že by měl zpomalit a zastavit u krajnice.

Na policejní sirénu vůbec nereagoval

Řidič však na jejich výzvy vůbec nereagoval, ba naopak začal policistům nebojácně ujíždět.

„Následovala asi půlhodinová honička, při které naši policisté najezdili po Turnově a okolí, v tu chvíli již za stoprocentně podezřelým vozidlem, něco málo přes dvacet kilometrů,“ popsala nebezpečnou situaci Soňa Šídová, tisková mluvčí Policie České republiky na Semilsku.

Protože policisté během pronásledování nedostali šanci agresivního řidiče zastavit či alespoň předjet, povolali si na pomoc posily. Ty na podivného řidiče v turnovské Nádražní ulici přichystaly překvapení v podobě zátarasu – jednoho ze svých služebních vozů Škoda Octavia.

Neohrožený třicátník se však rozhodl, že se pokusí zátaras prorazit, a tak místo toho, aby zpomalil, ještě více šlápl na plyn svého Golfu.

Při střetu se zátarasem poškodil jak svůj, tak i policejní vůz. Jeho zběsilou jízdu zastavil až strom u silnice, do kterého narazil. Policisté ho okamžitě odtáhli od vozu, který začal po srážce hořet.

„Operační důstojník na místo ihned vyslal vůz profesionálních hasičů z Turnova, kteří přišli na to, že se vznítil olej, který vytekl na rozžhavený výfuk automobilu. Nevelký oheň se jim podařilo uhasit pomocí obyčejného hasicího přístroje,“ popsala situaci z pohledu hasičů tisková mluvčí Iva Michalíčková.

Jak hříšník, tak i policisté utrpěli drobná zranění, která si však nevyžádala další péči. Třicetiletý řidič se ale návštěvě lékaře nevyhne, protože test na zjištění drog v těle prokázal, že v jeho krevním oběhu kolují stopy amfetaminu.

Zfetovanému řidiči tedy hrozí obvinění z ohrožení pod vlivem návykové látky a mohl by si jít sednout na několik let do vězení.