Jakmile totiž automobil hlídky předjel, sešlápl plyn a začal zrychlovat. Policisté se proto za ním vydali. Jenže, když se ho pokusili troubením a světly zastavit, nereagoval. Místo aby zastavil, snažil se naopak ujet.

Marný pokus o útěk

Prchající řidič si zřejmě myslel že hlídku policie setřese. Jenže se přepočítal. Policisté ho pronásledovali směrem do Rýnovic. Honička ale dlouho netrvala, řidič Peugeotu totiž podle informací policie sjel k řadovým garážím a zastavil. Spolu se svým spolujezdcem nelenil, vyskočili z auta a oba se snažili se policistům uprchnout po vlastních. Jak ale nakonec zjistili, útěkem si akorát pohoršili. Daleko se totiž nedostali. A to ani přesto, že na zákonné výzvy „Policie, jménem zákona stůjte" nijak nereagovali.

Zfetovaný a opilý řidič

Muži zákona záhy zjistili důvody takového chování. Nejdříve ale oba muže po krátkém běhu zadrželi a převezli na služebnu.

„Řidič osobního automobilu se podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol s pozitivním výsledkem. Přístroj Dräger mu naměřil necelé dvě promile," informovala mluvčí liberecké policie Vladimíra Šrýtrová.

To ale nebylo vše. Policisté šestadvacetiletého řidiče pocházejícího z Českodubska podrobili i testu na drogy. Ani tento nevyšel negativně. Zadržený motorista byl totiž při jízdě pod vlivem marihuany. Drogu jako takovou pak našli policisté i v uvedeném autě, ve kterém se jim opilý řidič snažil ujet, leč marně. „Svým jednáním se muž dopustil trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí až roční vězení, zákaz činnosti nebo pokuta," dodala. Jen tak levně z celé noční události ale nevyleze ani spolujezdec řidiče, který si také ze zákonných výzev ze strany policistů nic nedělal. Jejich neuposlechnutím se totiž bude zabývat jablonecký magistrát.