Bylo nádherně, sluníčko svítilo, prostě listopadový den jako malovaný. I rozhodla se šestašedesátiletá žena z Liberce, že si ještě vyjede ve svém voze Toyota Yaris do Jizerských hor a pohladí duši pohledem po kopcích, nabere psychické sily do zimních měsíců.

Auto odstavila jen chvíli po obědě na Bedřichově u odbočky k Prezidentské chatě, zamkla,klíčky strčila do kapsy a vyrazila na procházku. Procházela se krajinou pozdního podzimu a v myšlenkách ji nenapadlo, co se jí za tři hodiny přihodí.

Tak dlouho bloumala po kopcích, až si řekla, že zase pojede domů. Vrací se na odbočku, kouká, auto nevidí, přidává do kroku… Ne, auto tady není.

Prohledává si kapsy, klíčky nikde. Volá policistům, přijedou ti ze Mšena. "Policisté se ženou případ sepsali, zaevidovali a vyhlásili po vozidle pátrání,” potvrdila Ludmila Knopová, mluvčí jablonecké policie.

V těch chvílích se s automobilem loučila, znáte to, kolik ukradených aut se tak najde…

Jen o několik málo hodin po odcizení automobilu ale policisté na hlídce zaznamenali vozidlo stejné značky, stejné barvy, jako popisovala okradená žena. Neváhali a za vozem, které souhlasilo i státní poznávací značkou, chtěli zastavit. Za volantem seděl zatím neznámý muž.

Jakmile policisty spatřil, zrychlil a chvíli ujížděl. Protože si ale uvědomil, že policisté mají „lepší” a silnější auto, vjel na parkoviště a vběhl do lesa hned pod rozhlednou Královka.

Ale policisté hop a skok mezi stromy a pařezy a zlodějíček se už svíjel v jejich těsném objetí. „Dobrá tělesná kondice policistů se v tomto případě značně vyplatila,” glosovala Knopová.

Prvním i druhým pohledem se policisté přesvědčili, že muž jim ujížděl opravdu v kradeném automobilu.

Ten zase tvrdil, že si chtěl auto jen půjčit, povozit se po Jizerských horách a dušoval se, že by ho vrátil na místo, odkud si ho „vypůjčil”. Přesto mu policisté sdělili podezření ze spáchání trestného činu neoprávněného užívání cizí věci, za což se může nezvaný řidič dostat až na dva roky za mříže.

A tak se poškozená žena svého červeného autíčka přece jen dočkala. „Byť drobně poškozeného, protože pachatel s ním neobratně zatáčel,” doplnila Ludmila Knopová. I přesto měla žena, která si chtěla na horách jen odpočinout a kvůli tomu zažila veliké zklamání, na konci dne přece jen obrovskou radost z práce policistů.