Okradený se za ním rozeběhl a křičel na něj, ať mu ji vrátí. I když byl zloděj o 30 let mladší než on, dokázal ho okradený muž po městě pořádně prohnat. Do pronásledování cizince se také zapojil obětavý manželský pár.

"Zloděje, který se ve městě nevyznal, si tak ve třech mohli nadběhnout a obklíčit ho. Jejich strategie a využití výhody místní znalosti zafungovaly. Když se žena cizinci statečně postavila do cesty v jedné ulici, ve snaze vyhnout se jí, upadl na blátě. Toho využila a peněženku mu vytrhla z ruky," popsala honičku tisková mluvčí policie Ivana Baláková.

Cizinec svým pronásledovatelům ještě na chvíli utekl, ale po několika minutách ho zadržela policejní hlídka a nasadila mu pouta. Celý víkend pak strávil v policejní cele a také si vyslechl sdělení podezření ze spáchání přečinu krádeže. "V rámci zkráceného přípravného řízení jsme ho v pondělí 9. ledna předvedli před soudce Okresního soudu v Semilech, který nad ním vynesl rychlý verdikt, a to trest vyhoštění na dobu dvou let. Včerejší rozhodnutí soudu je pravomocné," uzavřela Baláková.