Policisté veškerou svou pozornost upřeli k tomu, aby zjistili, kdo má bezmála dvě desítky vykradených objektů na svědomí. Nakonec se jim podařilo dopadnout muže, který měl všechny tyto skutky spáchat. Odhalení pachatele bylo složité, protože, že se snažil co nejméně škodit.

„Měl specifický způsob, kterým se do chat dostával, přičemž vše se snažil dát do takového stavu, aby nebylo vůbec zřejmé, že se do chalupy někdo vloupal. Velice kavalírsky si počínal i uvnitř. Nedělal nepořádek, nerozhazoval věci, neničil po chalupě se pohyboval, jako by byl ve vlastním, nepůsobil žádné škody. Pouze odnášel věci, které se mu vešly do batohu a které mohl rychle prodat, zpeněžit. A konzervativní byl i ve způsobu, jak se k chalupám dostával. Jak v roce 2013, tak i letos, využíval autobusy městské hromadné dopravy," přiblížila Vlasta Suchánková, mluvčí krajské policie.

V polovině května se kruh kolem zloděje začal uzavírat. Byl jím pro ně známý třiačtyřicetiletý recidivista z Liberce. Naposledy s ním měli policisté co do činění v roce 2013, kdy jej obvinili ze série vloupání do chat a chalup na Liberecku.

Po propuštění z věznice se ke svému řemeslu vrátil, změnil ovšem způsob, kterým se do chalup dostával.

Co ale nezměnil, byly boty, jež díky daktyloskopii kriminalisté poznali. „Pak už následovalo zadržení v těžko přístupném terénu v lesích na Jablonecku, kdy se snažil před policisty utíkat do špatně prostupných roklin," doplnila Vlasta Suchánková.