Tehdy neznámý muž přepadl ženu v nočních hodinách a násilím po ní vyžadoval sexuální styk, který žena odmítala a snažila se mu aktivně bránit. "Její snaha o záchranu života a zdraví však pachatele vyprovokovala k ještě agresivnějšímu jednání. Ženu opakovaně udeřil nejen do oblasti hlavy, ale i jiných částí těla. Poté, co se mu nepodařilo vykonat soulož, ji nutil k orálnímu uspokojení. Žena se však stále aktivně bránila a pachatel po opakovaných neúspěšných pokusech svého jednání zanechal a z místa odešel," popsala situaci tisková mluvčí policie Adéla Maňasová.

Kriminalisté zajistili a následně i vyhodnotili stopy z místa činu, na jejichž základě zadrželi 46letého muže a vyšetřovatel mu sdělil obvinění ze spáchání zločinu znásilnění. Současně podal státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby, který soud akceptoval. V případě odsouzení hrozí tomuto muži trest odnětí svobody v trvání až 10 let.

V Jablonci už stojí vánoční strom.
FOTO: V Jablonci už stojí vánoční strom, ozdobí ho v úterý

"Chtěli bychom apelovat především na ženy, aby si všímaly osob ve svém okolí, v nočních hodinách se pohybovaly vždy pokud možno v doprovodu prověřené osoby, vyhýbaly se tmavých zákoutím, osamoceným místům a snažily se volit cestu s větší koncentrací lidí," řekla Maňasová. V případě, že se žena dostane do situace, kdy má podezření, že ji někdo pronásleduje a vyskytuje se na místě bez přítomnosti veřejnosti, je dobré neprodleně vytočit tísňovou linku 158.

"Obecně doporučujeme, aby všichni měli čísla na krizové linky uložená v předvolbách mobilních zařízení. Pokud má žena tísnivý pocit, že ji někdo pronásleduje, může požádat o pomoc kolemjdoucího nebo navštívit veřejné prostory. Zdůrazňujeme současně, aby v případě nebezpečí nevstupovaly do prostor domů, průjezdů či jiných míst, neboť takové jednání může přispět k dosažení cílů pachatele," uzavřela Maňasová, která dodala jednoduché pravidlo, které zní: Kde jsou lidé, tam je bezpečno.