Čtvrteční ráno začalo pro obyvatele Horské ulice pěkně „zostra“. Při činu byl totiž vyrušen sedmačtyřicetiletý zloděj, který se již podruhé pokusil přelézt plot do zahrady jednoho z domů.

„Ze zahrady mezitím stačil odcizit dřevěnou zahradní lavičku, kterou přehodil přes plot,“ upřesnila Ludmila Knopová, tisková mluvčí jablonecké policie. Mladý majitel se za prchajícím zlodějem neohroženě vydal a s basebalovou pálkou v ruce jej dostihl v ulici Zelená. „Dostal ho na zahradě bez plotu. Asi nějakou schytal, oddaně ležel a čekal na policisty,“ popsala jedna z tamních obyvatelek.

Na místo si poté pro pachatele přijeli jablonečtí policisté, kteří šetřením zjistili, že muž není žádným nováčkem v páchání trestné činosti. V průběhu posledních tří měsíců se svým třiadvacetiletým komplicem odcizil ze zahrady domu na Horní Černé Studnici míchačku a radlici. Lup prodali do sběrných surovin.

V polovině srpna muž vypáčil petlici dřevěných vrat přístřešku u domu v Zemědělské ulici v Jablonci a odcizil šicí stroj, soustružnické nože, trny a hliníkové součástky. Věci naložil do dvoukolového vozíku, který připevnil za kolo a chtěl vše prodat do sběrny. Cestou se potkal s policejní hlídkou, ponechal vše na místě a utíkal pryč.

Na začátku měsíce září muž přechodně užíval motocykl, o kterém věděl, že je kradený a byl odcizen ve Václavicích u Hrádku nad Nisou. Nakonec motocykl prodal za zanedbatelnou částku.

Noc ez 17. na 18. září se mu stala osudná. Vnikl na pozemek u novostavby domu v ulici Horská a odcizil odsud sekyrku Fiskars, plastový kanystr a golfovou hůl v hodnotě tři a půl tisíce korun. Majitel těchto věcí má to štěstí, že zloděj nestihl odcizené věci zpeněžit a věci se tak budou moci vrátit do rukou majitele.

„Na oba byl podán návrh na vzetí do vazby a v policejní cele vyčkávají na svůj další osud,“ doplnila Knopová.