Předchozí
1 z 5
Další

Alešovi Březinovi bylo sedm let, kdy se poprvé představil publiku jako kouzelník. „To bylo v první třídě na školní akademii Šumiáda v jabloneckém Městském divadle. Měl jsem černou košili a kalhoty a nahoře červenou vestičku. Vykouzlil jsem kytku,“ vzpomíná devětadvacetilý muž z Jablonce.

Aleš Březina.Zdroj: Archiv

Vzápětí popisuje vystoupení zatím to poslední. Minulý týden na Příchovicích kouzlil pro prvňáčky a studenty střední školy. „Hodně náročné pro takové věkové rozpětí.“

Aleš Březina.Zdroj: Archiv

V mezidobí těch 22 let mu tleskali ve všech koutech naší republiky, Evropě, Americe, Africe a dokonce i Dubaji, kde letos bude Expo. „Před pár lety jsem tam měl měsíční turné spolu s taneční skupinou. Prostě wau, taková druhá Amerika. Je to velmi zajímavé. V centru pro turisty je skvělá infrastruktura, dobré možnosti pracovat. Okolí je poušť a rozbořené domy. Ale velmi rád vzpomínám, byla to obrovská zkušenost,“ říká Aleš.

Aleš Březina.Zdroj: Archiv

Stejně jako jej maminka přivedla ke kouzlení, stejně se v její stopě vydal i na vysokoškolská studia. Absolvoval mediální studia, má tedy vystudováno novinářské řemeslo a dnes jej slyšíme v Českém rozhlase. „Dostal jsem se k tomu náhodou, přišla pozvánka na pohovor. Teď mám ještě další nabídku. A možná bych mohl mít i vlastní pořad,“ líčí mladý muž.

Aleš Březina.Zdroj: Archiv

V rámci studia stál i za kamerou. Díky tomu, že víc dlí v Praze, není ani před kamerou žádný nováček. Objevil se i v miniseriálu Marie Terezie. O soutěžích Česko Slovensko má talent a podobných nemluvě. U režiséra Trošky dělal v produkci. Co je pro něj větší job? Tištěné noviny, rozhlas nebo televize? „Podle nálady. Když je dobrá, tak televize…“ 

Aleš Březina.Zdroj: Archiv