Nejvíce zasažená je Praha, počet potvrzených případů nákazy tam dnes přesáhl dvoutisícovou hranici. Více než 1000 případů zaznamenaly laboratoře v Moravskoslezském kraji a ve střední Čechách. V přepočtu na 100 tisíc obyvatel je v metropoli 154 nakažených, v Karlovarském kraji je to 151 nakažených. Nejlépe je na tom v tomto ukazateli Jihočeský kraj, kde je na 100 tisíc obyvatel zhruba 28 případů nákazy.

ON-LINE ke koronaviru ZDE

Ze dvou nově zaznamenaných úmrtí připadá jedno na dnešek. V úterý zemřeli dva lidé, v pondělí tři. Tyto údaje se mohou ještě změnit. "S ohledem na fakt, že vykazování úmrtí má určité zpoždění oproti reálnému stavu z důvodu validace a uzavírání případů krajských hygienických stanic, se mohou denní záznamy zpětně měnit právě z důvodu průběžného doplňování," uvedlo ministerstvo. V Praze dosud zemřelo s koronavirem 94 lidí, v Moravskoslezském kraji 52 lidí a Karlovarský kraj má 35 obětí.

Nárůst souvisí s nákazou mezi horníky

Počet aktuálně nemocných od rána klesl o více než 70. Množství nemocných klesalo asi od poloviny dubna, kdy činilo zhruba 4800 lidí. Do neděle 17. května se snížilo na 2479. V první polovině tohoto týdne ale nakažených přibývalo.

Podle epidemiologů souvisí tento nárůst s ohniskem nákazy mezi horníky OKD na Karvinsku, a pro vývoj situace v celé republice tak zatím není významný. V ohnisku nákazy v Dole Darkov onemocnělo 113 zaměstnanců a zatím šest jejich rodinných příslušníků. Počet nemocných členů rodiny se ale podle hygieniků zřejmě ještě zvýší.

U většiny nakažených v zemi má nemoc mírný průběh. S koronavirem bylo k dnešnímu ránu hospitalizováno 166 pacientů. Těžký průběh mělo 36 z nich.