O incidentu jako první informoval na svém webu iRozhlas. Babiš uvedl, že kvůli opatřením proti šíření koronaviru čelí výhrůžkám. „Včera sem přišel borec a chtěl mě napadnout. Měl kudlu, pistoli a policie ho zpacifikovala na vrátnici. Ano, i takové věci se stávají,“ popsal incident ve videu premiér v demisi. Na kameru zároveň ukázal fotku věcí, které pachateli zabavila policie.

Babiš ve svém videu reagoval také na muže, který na sociálních sítích zveřejnil emotivní video, v němž zpochybňuje protikoronavirová opatření.

Policisté incident aktuálně prověřují. „Víme o něm, zadokumentovali jsme ho a pražská policie ho prověřuje," uvedl mluvčí pražské policie Jany Rybanský. Podrobnější informace k případu by policie mohla sdělit v pátek.

Není to poprvé, kdy premiér Babiš čelil výhrůžkám. Na konci února v diskusním pořadu CNN Prima News uvedl, že existuje člověk, který chce zastřelit jeho i jeho rodinu. Policie potom střežila premiérův dům. Podezřelý muž byl zatčen ve Španělsku a policie ho obvinila z vydírání. „Ten pán mi napsal omluvný dopis," uvedl Babiš v půlce dubna. O měsíc později se muž dohodl se státním zástupcem na dvouletém podmíněném trestu a soud dohodu schválil.

Podobný případ řešila policie i ve čtvrtek, kdy se do budovy ministerstva zdravotnictví pokusil dostat muž se železnou tyčí. Tehdy ho zpacifikovala ochranka.