VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jablonecko

včera 18:00

Na táborech špatně skladují potraviny nebo nemají kuchyň

Liberecký kraj – Devět pokut celkem za 8 tisíc korun uložili hygienici i v souvislosti s letními dětskými tábory. Zatím provedli 95 kontrol. Hygienici do poloviny srpna zkontrolovali 80 táborů, deset jiných podobných akcí a pět poskytovatelů stravovacích služeb pro letní dětskou rekreaci.

včera 16:00

V Lesní školce děti posílí imunitu a rozvinou svoji kreativitu

Jablonec n. N. – Od září bude v Jablonci v provozu nový Lesní klub Muhu, který rozšiřuje nabídku alternativního předškolního vzdělávání v regionu. Činnost klubu je inspirována lesními školkami v Česku. Ten jablonecký nabízí docházku dětem ve věku 3 až 7 let. Maximální denní kapacita je 16 dětí, které jsou v péči dvou pedagogických pracovníků.

včera 15:00

Srpnové události v Liberci připomene i Knihovna Václava Havla

Liberecký kraj, Praha – Z českých měst zasáhly srpnové události po Praze nejvíce Liberec. Neblahým mementem je devět mrtvých, jejichž jména připomíná plastika na průčelí liberecké radnice.

včera 15:00

FOTO: Poslali ho fotit okupaci, tak jel. Stal se z něj nepřítel státu

Česká Lípa, Praha – Příběh českolipského fotografa Ivana Köhlera, který vyrazil během okupační noci do hlavního města.

včera 14:00

Pátá platinová mince je věnovaná zámku v Litomyšli

Jablonec n. N. – Česká mincovna vydává pátou platinovou minci v pořadí, která je věnovaná zámku v Litomyšli, a tím rozšiřuje svůj sběratelský cyklus České památky UNESCO.

včera 08:03

FOTO: Tanky zlomily Pražské jaro. Na Jablonecku umírali lidé

Jablonecko – Připomínáme si 50 let od srpnové okupace Československa. 

20.8.2018

Na Mácháč letos dorazí DJ elita. Návštěvníci festivalu se mají na co těšit

Liberecký kraj – Festival taneční hudby proběhne u Máchova jezera 24. a 25. srpna.

20.8.2018

Zvýšené riziko požáru platí od pondělí na území celého Libereckého kraje

Liberecký kraj – Kromě Českolipska je vyhlášeno zvýšené nebezpečí vzniku požáru i pro území okresů Liberec, Semily a Jablonec nad Nisou.

20.8.2018

Hasiči se během léta nezastaví. Na kontě mají přes 230 zásahů

Liberecký kraj – Letošní léto je pro hasiče extrémně náročné. Hořelo už i na Ještědu nebo na Kristýně.

20.8.2018

FOTO: Na krajském úřadě můžete obdivovat práci řemeslníků

Liberecký kraj – Na krajském úřadě si můžete opět prohlédnout, co dokážou vyrobit šikovné ruce mistrů řemeslníků.

20.8.2018

Koncem týdne se ochladí, pak se znovu vrátí letní teploty

Liberecký kraj – Nadprůměrně teplé počasí vydrží minimálně do konce srpna a zřejmě i v první polovině září. Koncem příštího týdne se sice ochladí na dvacet až 25 stupňů Celsia, do konce letních prázdnin ale teploty znovu porostou.

20.8.2018

Budova nízkoprahového centra pro děti a mládež Kruháč prochází rekonstrukcí

Jablonec nad Nisou – Centrum pro děti z ghett napadla dřevomorka.

19.8.2018

Hory se staly hřbitovem letců. Siebel 104 havaroval na úbočí Ještědu

Liberecký kraj – V pondělí 20. srpna uplyne přesně 70 let od chvíle, kdy na úbočí Ještědu havaroval dvoumotorový vojenský letoun Siebel 104, ve kterém cestovali šéfkonstruktér továrny Aero Antonín Husník a ředitel Národního technického muzea Vladimír Karmazín.

18.8.2018

OBRAZEM: Vlasta Chramostová pokřtila knihu o Prysku

Prysk – Údajně nejstarší chalupářka z Prysku na lidové zábavě pokřtila knihu, která se zabývá spolkovou činností v obci.

18.8.2018

Český ráj ukrývá království leknínů. Pečuje o něj celá rodina

Liberecký kraj – V liberecké botanické zahradě teď můžete pozorovat lekníny. Jsou v plné sezoně a kvetou v několika barvách včetně temně červené a modré. Podle ředitele Miloslava Studničky jich tu mají 25 odrůd, včetně unikátní viktorie královské.

18.8.2018

Muž našel mince ze 14. století. Poklad odevzdal turnovskému muzeu

Turnov – Poklad nebývalé ceny získalo v těchto dnech turnovské muzeum. Šlo o 158 grošů ze 14. století, tedy z doby panování Václava II. a Jana Lucemburského. Na jedné straně je vyobrazen lev, na druhé česká koruna.

17.8.2018

Sál radnice zasvítí v novém. Vrátí se do podoby, jak jej navrhl architekt Winter

Jablonec n. N. – Velký zasedací sál jablonecké radnice prochází rekonstrukcí. Bude stát devět milionů korun. Jde o další krok k návratu radnice k původnímu záměru, jaký zanechal před více než osmdesáti lety v plánech architekt Karl Winter.

17.8.2018

Hana Mrklasová si splnila sen. Otevřela si vlastní květinářství

Liberecký kraj /ROZHOVOR/– Pokud procházíte jabloneckou Podhorskou ulicí a máte rádi květiny, určitě vás zaujme výloha květinářství Z Herbáře. Jeho majitelku Hanu Mrklasovou to k floristice vábilo celý život a nakonec se rozhodla splnit si svůj sen a podělit se o svou lásku ke květinám s ostatními. Váže květiny i pro nevěsty. „Nejraději mám moment, kdy předávám svatební kytici právě nevěstě. Je to totiž šťastná chvíle. Květina je pro ni doplněk, který si pečlivě vybírá,“ říká Mrklasová.

17.8.2018

Flašinetáři to „roztočili“. 9. ročník mezinárodního festivalu trval dva dny

Liberecký kraj – Na sever Čech se sjeli flašinetáři z několika zemí. 

17.8.2018

ANKETA: Zaostřeno na krásu Jizerských hor. Pomozte vybrat tu nejlepší fotografii

Jizerské hory /GALERIE, HLASOVÁNÍ/ – Oblíbená fotosoutěž Zaostřeno na Jizerky se letos vrací zpět, tentokrát poosmé. Po celou dobu letních prázdnin mají čtenáři Libereckého deníku šanci vybírat nejkrásnější fotografii Jizerských hor. 

17.8.2018

O víkendu se poběží RunTour

Liberecký kraj – V Liberci se v sobotu poběží 7. ročník seriálu běžeckých závodů Česká pojišťovna RunTour. Účastníky čeká běh lesním terénem kolem zoologické zahrady a údolím Jizerského potoka.

17.8.2018

Část veřejnosti rozzlobilo prohlášení krajské KSČM, že 80. léta byla krásná doba

Liberecký kraj – Za totality bylo dobře. A v srpnu 68 nás napadli Ukrajinci. To jsou v kostce dvě prohlášení, kterými komunisté pobouřili část veřejnosti. Ta první má kořeny dokonce právě tady na severu, v Libereckém kraji, když se začátkem srpna objevil na Facebooku krajské KSČM tento text: „Začátkem 80. let byla krásná doba. Pivo stálo 2,50, hranice byly zavřené a Havel též.“

16.8.2018

Usedl za volant se třemi zákazy řízení motorových vozidel

Jablonec n. N. – Ve středu dopoledne krátce před devátou hodinou policejní hlídka kontrolovala v Jablonci v ulici Liberecká 29letého muže při řízení vozidla Škoda Felicia.

16.8.2018

FOTO: Sochaři tvoří v zoo umělecká díla z pískovce

Liberecký kraj – Broušení, vrtání, tlučení soupeří v těchto dnech v liberecké zoo s řevem tygrů či hýkáním oslů. Na celý týden se zde totiž usadili sochaři, kteří před zraky návštěvníků přetváří pískovcové balvany na umělecká díla.

16.8.2018

Turisté si na kozí farmě mohou vyzkoušet tradiční řemesla

Pěnčín – Liberecký kraj podpořil v rámci svého dotačního fondu řemeslníky, kteří se věnují původní řemeslné tvorbě. Pro turisty se tak nabízí možnost podívat se do výroby a vyzkoušet si celou řadu tradičních řemesel zpracování ovčí vlny, výroba papíru, textilní tisk, keramika a další.

16.8.2018

Požár na Ještědu zřejmě způsobila nedbalost

Liberec – Pondělní požár na Ještědu zřejmě způsobila lidská nedbalost, jako je například odhozený nedopalek cigarety.

16.8.2018

Rýnovická věznice funguje 50 let. Útěk z věznice se jednou podařil šestici vězňů

Jablonec n. N. – Věznicí Rýnovice prošly už tisíce, ba desetitisíce chlapů, kteří se ocitli, byť třeba jen jednou, na šikmé ploše. Právě v těchto dnech si vězeňská služba připomíná padesát let od začátku fungování tohoto vězení. Na památku vyšla i neprodejná publikace Věznice Rýnovice 1968 - 2018. A připravuje se i výstava.

15.8.2018

Paddleboarding: Láska na první pocit a pořádná posilovna

Jablonec nad Nisou – Redaktorka Deníku si vyzkoušela populární vodní sport.

15.8.2018

FOTO: Známý běžec zdolává Evropu. V úterý navštívil také Ještěd

Liberecký kraj – Na Ještěd. Přesně tam zamířil bývalý europoslanec, ambasador a běžecký nadšenec Edvard Kožušník, který se 12. července vydal z Helsinek do Španělska na charitativní běh.

15.8.2018

Přípravy na slavnosti skla Skleněné městečko 2018 finišují

Železný Brod – V polovině srpna jsou přípravy na slavnosti skla Skleněné městečko již v plném proudu. Letos se slavnosti uskuteční v Železném Brodě o víkendu 15. a 16. září. Většina kulturního programu je sestavena, stánkaři svými objednávkami pomalu zaplňují ulice Železného Brodu.

15.8.2018

Požár na skládce odpadů na Proseči zničil celou halu. Škoda je 20 milionů

Jablonec n. N. – Páteční požár na překladišti odpadu v Proseči za sebou zanechal dalece větší škodu, než se o víkendu předpokládalo. Z desetimilionové škody je rázem jednou tolik. Kriminalisté pátrají po příčině.

14.8.2018

Blíží se Den evropského dědictví, v Jablonci otevřou památky

Jablonec n. N. – V sobotu 15. září se Jablonec opět připojí k celoevropské kampani Den evropského dědictví, jejímž cílem je zvýšit povědomí o našem kulturním dědictví.

14.8.2018

Dívka bojuje s vážnou nemocí. Pomáhají jí Dobří andělé

Liberecký kraj – Rodiny s těžce nemocným dítětem finančně podporují dárci s pomocí nadace.

14.8.2018

Sebeobrana pro seniory táhne, začínají další kurzy

Jablonec n. N. – Jablonecký magistrát připravil podzimní cyklus pravidelných kurzů sebeobrany pro seniory s názvem Bezpečí v každém věku. Praktický seminář v deseti lekcích seznámí seniory, ale i další zájemce z jiných ohrožených skupin se základními principy bezpečného chování.

14.8.2018

Běží z Finska do Španělska pro světlo. Proběhne i Libercem

Liberecký kraj – Ambasador Světla pro svět Edvard Kožušník se vydal na charitativní běh napříč Evropou. Jeho trasa vede i přes Liberecký kraj.

14.8.2018

Chcete proměnit své okolí? Nadace pomůže s financemi

Liberecký kraj – Oživení zanedbaných míst, sousedské slavnosti, opravy drobných památek, výsadby alejí.

14.8.2018

Začíná oprava poslední, severní strany jablonecké radnice. Pak bude hotovo

Jablonec n. N. – Na zhoršené pohodlí se musí pomalu, ale jistě připravit návštěvníci jabloneckého kina Radnice. Během několika dní má totiž začít oprava fasády na severní straně magistrátu, odkud je vstup do kina.

13.8.2018

V Železném Brodě opraví hlásiče městského rozhlasu

Železný Brod – Opravy by měly trvat nejvýše 2 měsíce a budou probíhat od okrajových částí města směrem do centra.

12.8.2018

OBRAZEM: Letní Tatrhy vrátily do Jablonce nad Nisou

Putovní městské trhy nabídly během needěle v městské část Mšeno skvělé jídlo a pití, design, kulturu nebo bleší trh.

12.8.2018

Eurion nabídne hudbu i veterány

Smržovka – K polovině srpna už neodmyslitelně patří Letní slavnost Eurion, která se tradičně koná na Smržovce.

12.8.2018

OBRAZEM: Fotbalisté uspořádali benefici pro Markétu

Benefiční fotbalový zápas mezi týmy TJ Jiskra Vratislavice nas Nisou a Real Top Praha proběhl 11. srpna v Liberci - Vratislavicích nad Nisou. Výtěžek putoval k handicapované sportovkyni Markétě Pechové, která chce přeplavat kanál La Manche.

12.8.2018

Jizerky projel Jiří Hlaváček na lyžích křížem krážem, potkal i prezidenta

Liberecký kraj – Přinášíme další díl nového seriálu Příběhy pamětníků z Libereckého kraje. Projekt vznikl za podpory Libereckého kraje. Další díl vyjde za dva týdny, opět v sobotním vydání Deníku. 

11.8.2018

Letošní skotské slavnosti se na Sychrově ponesou v duchu magických osmiček

Sychrov – Letošní skotské slavnosti se na Sychrově odehrají přesně za týden a už poosmnácté. Jejich zakladatel Václav Rout proto nemohl vymyslet v osmičkovém roce příhodnější datum, než je sobota 18. 8. 2018.

11.8.2018

V Jablonci spolknou letošní parkové úpravy čtyři miliony korun

Jablonec n. N. – Řeknete si takový park v centru města, to nic není. Z omylu vás vyvedou sumy, za které města odpočinkové zóny obnovují. Třeba Jablonec dá letos do obnov parků čtyři miliony, Tanvald více než 2,5 milionu korun.

11.8.2018

FOTO: V jabloneckém Eurocentru vzdávají poctu Křehké kráse

Jablonec n. Nisou – Výstava skla a bižuterie pod názvem Křehká krása už posedmé rozzářila jablonecké Eurocentrum. Své nejlepší výrobky sem přivezly čtyři desítky sklářských firem a institucí, aby oslavily krásu křehkého materiálu.

11.8.2018

Umělci zakotví u jablonecké přehrady. Festival vyvrcholí ohnivou show

Jablonec n. N. – Multižánrový festival vypukne v sobotu na poloostrově Tajvan u jablonecké přehrady Mšeno. Návštěvníci se mohou těšit na pohybové a tvořivé workshopy, umělce z nejrůznějších koutů republiky, nevšední muziku mnoha žánrů nebo luxusní jídlo a skvělé drinky.

10.8.2018

Usadili se v Českém Dubu. V řeznictví kombinují sušené i čerstvé maso

Český Dub – Před třemi roky usušili první várku masa. Po dlouhém rozmýšlení se rozhodli jít za svým snem a po hledání vhodných prostor se usadili v Českém Dubu.

10.8.2018

Svěží, pestré a hravé. Lottka stylique se inspirovala knižní postavou

Liberec – Krásné náušničky různých tvarů, barev a velikostí. To a mnohem více nabízí mladá a rozvíjející se značka Lottka stylique, která se pravidelně se svým stánkem účastní Tatrhů.

10.8.2018

Slonice Rání a Bala potřebují blízký kontakt člověka. A v sobotu oslaví svůj den

Liberecký kraj – /FOTO, ROZHOVOR/ – Ošetřovatel slonů v liberecké zoo Václav Aschenbrenner si splnil dětský den. Pracuje se zvířaty, která mu od malička imponují. 

10.8.2018

ANKETA: Zaostřeno na krásu Jizerských hor. Pomozte vybrat tu nejlepší fotografii

Jizerské hory /GALERIE, HLASOVÁNÍ/ – Oblíbená fotosoutěž Zaostřeno na Jizerky se letos vrací zpět, tentokrát poosmé. Po celou dobu letních prázdnin mají čtenáři Libereckého deníku šanci vybírat nejkrásnější fotografii Jizerských hor. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT