VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jablonecko

včera 07:00

Každý chtěl dělat Zátopka, říká další pamětník Vojtěch Bouše

Liberecký kraj – Historie nejsou jen učebnice dějepisu. Milníky a dějinné zlomy. Jsou to i příběhy lidí, které vykreslují mozaiku doby z pohledu osobní zkušenosti. Proto jsou důležité. Tady je další z nich.

20.10.2018

Návštěvníci už mohou obdivovat rysata ve výběhu

Liberec – V liberecké zoologické zahradě se narodila další rysata. Na svět přišla už na konci srpna, kvůli klidu, ale byl výběh po několik týdnů zakrytý.

20.10.2018

Ocenili také turnovskou knihovnu

Turnov – V rámci slavnostního vyhlášení knihovna roku 2018 obdržela turnovská knihovna nominaci, a to v kategorii „významný počin v poskytování veřejných a informačních služeb“. Nominaci získala za Akviziční portál.

20.10.2018

FOTO: Dům a bydlení. Byt si vybavíte na výstavě

Liberecký kraj – Novou sedačku do obýváku, obrazy i sazenice rostlin na zahrádku. To vše najdete na výstavě Dům a bydlení, která je od pátku v liberecké Home Credit Aréně a pokračuje celý víkend vždy od deváté ranní do páté odpolední.

20.10.2018

FOTO: Ve Smržovce tvořili z dýní ozdoby

Jablonecko – Základní škola ve Smržovce na Jablonecku pořádala v pátek odpoledne na prostranství před místním Parkhotelem Dýňobraní. Návštěvníci si mohli vyrobit halloweenské dekorace. 

20.10.2018

Chytat dešťovou vodu se teď opravdu vyplatí

Jablonec n. N. – Až 55 tisíc korun na zachytávání dešťové vody pro zalévání zahrady mohou od 1. října 2018 získat domácnosti z celého Česka, nejen ty z úředně vyhlášených suchých oblastí.

20.10.2018

Konec objížděk. V neděli se silnice mezi Železným Brodem a Semily zprůjezdní

Jablonecko /FOTO/ – Konečně je hotovo! V neděli otevřou silnici II/292 mezi Železným Brodem a Semily. Zpráva místní řidiče potěšila.„Trvalo to strašně dlouho, za tu dobu jsem najezdil možná stovky kilometrů navíc,“ poznamenal 55letý Jan, který jezdí ze Semil do Brodu za prací.

19.10.2018

V Horní Proseči mají nové hřiště

Jablonec nad Nisou – V Horní Proseči v Jablonci vznikla na ploše téměř 2300 m² venkovní posilovna pro dospělé.

19.10.2018

Sklářské firmy jsou dnes hladové po šikovných lidech, říká Libor Doležal

Železný Brod – Kouzlu skleněné krásy propadl už jeho pradědeček. V pokračování rodinné tradice tak bylo v případě Libora Doležala rozhodnuto. Za čtyři roky, co je v ředitelském křesle Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Železném Brodě, se mu podařilo mnoho. Naposledy pokřtít novou sklářskou pec.

19.10.2018

FOTO: Pro Štěpánka vyrobili korunu ze skla

Českolipsko – Český tenista Radek Štěpánek se ve čtvrtek rozloučil s fanoušky na exhibici zápasem s novopečeným vítězem US Open Novakem Djokovičem. 

19.10.2018

Trus i otisky tlap v písku. Lidé se učí stopovat vlky

Českolipsko – Skřípění tlumičů aut ohlašuje příjezd pěti dobrovolníků k lesům u Ralska. „Auta necháme tady, dál už musíme pěšky,“ říká vedoucí Vlčích hlídek Kristýna Fridrichová. Čtveřice nováčků ji následuje do lesa, aby se naučila poznat a dokumentovat stopy vlků, kteří ve zdejším regionu žijí.

19.10.2018

Benefiční závod dračích lodí pomůže rodině zesnulého

Jablonec n. N. – Na jablonecké přehradě se koná příští sobotu benefiční závod dračích lodí, jehož výtěžek organizátoři věnují rodině zesnulého kamaráda, člena oddílu Jizerský drak, Michala Tatarky Tatarkoviče.

19.10.2018

Ve Velkých Hamrech mají problémové čtyři domy. S bezdoplatkovou zónou neuspěli

Velké Hamry – Takzvanou bezdoplatkovou zónu chce vyhlásit nad čtyřmi domy se sociálně slabými obyvateli město Velké Hamry. Proti je ale nadřízený úřad – tedy radnice v Tanvaldě coby obec s rozšířenou působností a pověřená obec. Právě odsud přišlo k věci zamítavé stanovisko.

18.10.2018

V Železném Brodě připravují velké oslavy republiky

Železný Brod – Oslavy 100 let od založení Československa budou v Železném Brodě velkolepé. V pátek 26. října bude v Městské galerii Vl. Rady slavnostní otevření výstavy 100 let republiky. Poté se v Městském divadle koná slavnostní koncert žáků ZUŠ.

18.10.2018

Hedvika Mikešová oprášila dovednost babiček a háčkuje kulichy

Liberecký kraj – Co je nejdůležitější součástí zimního outfitu? No přece hřejivá a v ideálním případě i stylová čepice, která zaujme na první pohled. Ruční výrobě kulichů se ve svém volném čase věnuje i 32letá Hedvika Mikešová z Rádla společně s maminkou. „Každý kulíšek POM POM projde našima rukama s péčí a láskou,“ říká tvůrkyně.

18.10.2018

SOUTĚŽ: Skupina Monkey Business vyráží na klubovou koncertní šňůru 2018

Jablonec nad Nisou – Silné písně, silné výpovědi, silné emoce. Silné hlasy, silné struny, paličky a šikovné prsty tancující po klávesách se předvedou už v sobotu 20. října v jabloneckém Eurocentru. A vy můžete být přitom.

18.10.2018

FOTO: Studenti mají novou pec Hedviku

Železný Brod – Slavnostní křest nové sklářské pece Hedvika proběhl včera na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské v Železném Brodě. Účastnil se ho náměstek hejtmana Petr Tulpa, místostarosta města Železný Brod Ivan Mališ a ředitel školy Libor Doležal.

18.10.2018

Pstruzi se budou už příští rok líhnout v přístroji na dně

Jizerské hory – V příštím roce se v Jizerských horách vyzkouší líhnutí jiker pstruha v přírodě pomocí Firzlaffova inkubačního přístroje. Jde o polopřirozený odchov ryb především na menších odchovných kapilárách se stabilním dnem a průtokem.

18.10.2018

Prvních 1500 modřínů je zasazeno. Harrachovská desítka je stovkou

Harrachov – Sto let od založení Československa si v Harrachově připomínají prací, která bude pořádně vidět až za několik desetiletí. Modříny vysázené v roce 1928 do tvaru obřího čísla 10 v těchto dnech vítají tisíce nových sazenic, které budou tvořit další nulu. Legendární harrachovská desítka se tak stává stovkou.

17.10.2018

V Harrachově sázeli modříny do zdejší „stovky“

Harrachov – Včera proběhla dobrovolnická brigáda na sázení modřínů, které budou tvořit další nulu harrachovské „modřínové stovky“, realizované na počest oslav 100. výročí republiky.

17.10.2018

Robot projede republiku stopem. Cestu začne u bývalé jablonecké porodnice

Liberecký kraj /FOTO/ – Velikostí se podobá malému dítěti, má velké oči, z nichž poskakují červená světýlka. Když se „probudí“, hned zdraví. „Ahoj, já jsem Matylda,“ vyloudí elektronickou řečí. Řeč je o robotovi, který 25. října vyrazí na cestu z Jablonce do Pelhřimova. Sám, bez lidského společníka, a stopem.

17.10.2018

Sklanda opět otevírá své dveře, láká na moderní vybavení

Železný Brod – Ve čtvrtek 18. října se ve Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské Železný Brod koná den otevřených dveří.

17.10.2018

FOTO: Učitelé už umí hasit

Liberecký kraj – Učitelé se v úterý sami učili. Nikoliv však klasické učivo, ale jak zareagovat v případě požáru. Kdo chtěl, mohl si dokonce vyzkoušet hašení. Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje totiž pořádal školení pro pedagogy základních škol a víceletých gymnázií z Liberce a Jablonce nad Nisou. 

17.10.2018

Silák ze severu Vladislav Tuláček bodoval na skotských hrách v USA

Severní Čechy – Pokud se Vladislav Tuláček z Teplic objeví na skotských hrách, jeho soupeřům v těžkoatletických disciplínách spadne brada. Teď už jeho jméno i výkony budí respekt i ve světě. Konkrétně v USA, odkud si třicetiletý přeborník přivezl dvě další letošní stříbrné medaile.

17.10.2018

Benefičním koncertem v Rychnově přispějí na nový zvon

Rychnov – V pátek 19. října se v kostele svatého Václava v Rychnově koná benefiční koncert, na kterém vystoupí nevidomá písničkářka z Prahy Ivona Mojžíšková a Olga Valentová.

17.10.2018

Proměna novoveského koupaliště na přírodní ráj má stát skoro pět milionů

Jablonec n. N. – Jablonecký magistrát chystá revitalizaci novoveského koupaliště. Ale ne primárně pro rekreaci, nýbrž zcela naopak. Zanedbané koupaliště je natolik opuštěné, že se tu objevují dokonce i vzácní obojživelníci. A tak se z místa, kde býval slyšet pokřik dětí, cákání vody a hudba, stane přírodní ráj.

17.10.2018

Bílá pastelka se po roce objeví v ulicích, pomoci může každý

Liberecký kraj - Ve středu 17. října proběhne u příležitosti Mezinárodního dne bílé hole již 19. ročník celonárodní veřejné sbírky Bílá pastelka.

16.10.2018

Naši prvňáci: Ve středu se představí prvňáčci ze ZŠ v Kořenově

Jablonecko – Ve středu 17. října přinese tištěný Jablonecký deník čtenářům další díl druhého ročníku seriálu Naši prvňáci. V následujících týdnech až do konce prvního pololetí v lednu naleznete pravidelně každou středu v tištěném vydání Jabloneckého deníku fotografie prvňáků ze škol na Jablonecku.

16.10.2018

FOTO: Ztraceného záchranáře dobývalo šestnáct týmů

Jablonec n. N. – V sobotu proběhla dlouho připravovaná soutěž Dobývání ztraceného záchranáře 2018. Během dne tak Prosečský hřeben z obou stran obývaly závodní týmy, které na trase více jak 10 kilometrů plnily 16 úkolů.

16.10.2018

FOTO: Sourozenecké duo Nikol a Jakub Ponerovi slavilo v Osečné

Liberecký kraj – Sourozenecké duo Nikol a Jakub Ponerovi, kteří stojí za stále oblíbenější módní značkou Poner, oslavilo 4. narozeniny své návrhářské kariéry na tvrzi Krassa v Osečné. Na módní show se představila jako modelka i Veronika Kopřivová.

16.10.2018

V Jablonci otevřeli nový sběrný dvůr

Jablonec n. N. – V areálu výkupny společnosti Kovošrot Group v Želivského ulici byl v pondělí otevřen nový sběrný dvůr. Je určen pro velkoobjemový odpad, bioodpad ze zahrad a pneumatiky.

16.10.2018

Kraj hledá nové pěstouny. Upozorňuje na to kampaň Týden náhradního rodičovství

Liberecký kraj – O pěstounství přemýšlela Kateřina Kamenická ze Cvikova od mládí. Když její vlastní potomci odrostli, vzala si s manželem do náhradní péče dvě malé děti, které do rozvětvené rodiny výborně zapadly.

16.10.2018

Nové vedení Jablonce nad Nisou čistky na magistrátu neplánuje

Jablonec n. N. – Nová koalice mířící do čela jabloneckého magistrátu představila své vize. Chce opravit Sluneční lázně, naopak nehodlá dělat drastické změny v městských společnostech ani na samotné radnici.

15.10.2018

Učitelé se naučí hasit oheň

Jablonec n. N. – V úterý 16. října proběhne na stanici HZS Libereckého kraje v Liberci školení učitelů základních škol a víceletých gymnázií okresů Liberec a Jablonec nad Nisou.

15.10.2018

Češi jsou národ cyklistů. V kraji budou další stezky

Liberecký kraj – Cyklostezka kolem Jizery, z Jablonce na Rádlo, cyklostezka sv. Zdislavy. Pro náročné pak singltrek pod Smrkem. Kolaři na severu Čech mají z čeho vybírat.

15.10.2018

Voda v jablonecké přehradě ubývá, v potocích hynou ryby

Jablonec nad Nisou – Přestože v jablonecké přehradě je o milion kubíků méně vody, než bylo na jaře, je voda pro ryby schůdná. Situace je však kritická v potocích a potůčcích, kde je po tropickém létu ještě dnes stále málo vody. Přežívají jen ty nejodolnější druhy. Mezi ty patří karasi a líni.„Na jablonecké přehradě jsme zvýšený úhyn ryb nezaznamenali,“ potvrdil hrázný vodního díla Patrik Kadleček. 

15.10.2018

Na kraji pořádali sbírku oblečení pro charitu

Liberec – Desítky pytlů s oblečením, hračkami, dekami nebo nádobím nasbírali na sklonku minulého týdne zaměstnanci krajského úřadu. Konala se zde další sbírka nazvaná Dejte věcem druhou šanci, která poputuje na pomoc potřebným.

15.10.2018

Nabádají veřejnost, aby hospodařila s vodou

Kořenov – Také obec Kořenov letos citelně zasáhlo sucho, které bylo víceméně na celém území České republiky. Nastal dokonce krizový týden, kdy hrozilo, že dojde voda Ve Vodovodu Cutisin.

15.10.2018

Senátorské křeslo obhájil Zeman. Vyhrál o 13 procent

Jablonecko – Nakonec to nebylo tak těsné, jak mnozí prorokovali. Ve druhém kole voleb do Senátu obhájil svůj post starosta Albrechtic a majitel firmy Detoa vyrábějící dřevěné hračky Jaroslav Zeman. Získal 56,42 % všech platných hlasů, vyzyvatelka Michaela Tejmlová skončila druhá se ziskem 43,57 % hlasů.

13.10.2018

Jaroslav Zeman obhájil senátorský post

Jablonecko -  Je to tak, pro Jaroslava Zemana hlasovalo ve 2. kole doplňujících voleb do Senátu Parlamentu ČR 12 434 voličů, Michaelu Tejmlovou podpořilo 9 601 voličů.

12.10.2018

Primátorem Jablonce bude Milan Kroupa

Jablonec n. N. - Jablonci bude vládnout koalice v čele s hnutím ANO 2011. Primátorem bude jeho lídr Milan Kroupa.

12.10.2018

Paukrtová: Hlavním úkolem Senátu jsou kvalitní a vymahatelné zákony

Liberecký kraj /ROZHOVOR/ - Začíná druhé kolo senátních voleb, které je tradičně spojováno s nižší účastí i diskuzemi o tom, k čemu vlastně Senát potřebujeme.

12.10.2018

FOTO: Nejstarší studenti slavnostně přivítali prváky

Jablonec n. N. - Slavnostní přivítání žáků prvního ročníku Gymnázia U Balvanu proběhlo v úterý 9. října. Jednalo se o tradiční akci spojenou se začátkem školního roku.

12.10.2018

Boj o Senát vrcholí. Obhajobu křesla může zmařit právnička

Jablonecko – Senátorský post obhajuje Jaroslav Zeman. Protikandidátkou mu je Michaela Tejmlová.

11.10.2018

Kam s ním? Auto na sídlištích večer nezaparkujete, není místo

Liberecký kraj - I menší města bojují s přívalem aut. Kapacita parkovišť zoufale nestačí.

11.10.2018

Bar bude zavírat dřív. Kvůli hluku

Frýdlant - Zastupitelé Frýdlantu schválili vyhlášku, podle které musí bar v centru města skončit ve 22 hodin.

11.10.2018

Pouhé tři dny a Tanvald zná koalici

Tanvald - Starostou města zůstane Vladimír Vyhnálek, hnutí ANO končí opět v opozici.  

10.10.2018

Politici by měli plnit své volební sliby, říká senátor Jaroslav Zeman

Jablonecko - Obhájit podruhé svůj šestiletý mandát v Senátu chce současný senátor Jaroslav Zeman. V prvním kole skončil jako první s podporou 34,1 procenta hlasů. Svůj volební program staví především na problematice zneužívání sociálních dávek. V druhém kole senátních voleb tento víkend se utká s nezávislou kandidátkou Michaelou Tejmlovou. Stejně jako jí, se nyní ptáme Jaroslava Zemana.

10.10.2018

Městští strážníci zachránili sýkorku

Jablonec n. N. - Při své pochůzce strážníci narazili na malou sýkorku. Ta ležela na chodníku v ulici Generála Mrázka.

10.10.2018

OBRAZEM: Chrástenský rybník vydal pěkné kusy

Liberecko – Kapři, sumci, štiky. V sobotu proběhl výlov Chrastenského rybníka, který pořádalo Rybářské sdružení Osečná. Vylovené ryby se na místě zpracovávaly.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT