„Přemýšleli jsme nad více variantami, jak oslavit výročí vzniku firmy. Nakonec jsme se soustředili na Amforu. Vsadili jsme na záruku kvality, a tou Amfora pro diváky je,“ řekl ředitel firmy Desko Vladimír Baldan.

Horko a vlhkost si užili v zahraničí

V Desné odehraje Amfora svůj 558. zápas. Prví v letošním roce v České republice. Předešlý se konal v exotické asijské Kambodži. Herci, zpěváci a fotbalové legendy tam utrpěli drtivou porážku. Na vině byl nejenom nižší věkový průměr protivníkova mužstva. Také stoprocentní vlhkost a teploty okolo čtyřiceti stupňů nedávaly hráčům Amfory velkou naději. Reputaci chtějí napravit v Desné. Ne ovšem za každou cenu. Ještě budou mít letos několik příležitostí.
„Chodí nám okolo 70 nabídek ročně. Z nich vybíráme přibližně osm. Náš věkový průměr je 47 let, a tak již také patříme skoro mezi veterány,“ řekl prezident Amfory Petr Salava. Další utkání je čekají v sedmi menších městech. „Rádi jezdíme do takových měst. Diváci nás podporují a dokáží ocenit naši hru a vše okolo,“ dodal Salava.
Ani starosta Desné nezůstává k podobným akcím lhostejný. Marek Pieter podobné aktivity vítá. „Jsem rád, že v naší oblasti působí stabilní firma. Samozřejmě to souvisí se zaměstnaností. A navíc se hodně město zviditelní. A to je cílem každého starosty, když je to v dobrém slova smyslu,“ řekl Marek Pieter.
Na trávník nastoupí řada známých osobností ze sportovní a kulturní oblasti. A na diváky čeká nejen fotbalový souboj, ale především zábava.