Diváci se trousili na stadion v Desné již dvě hodiny před začátkem utkání. Zápas Amfory sliboval nezapomenutelný zážitek. Fotbalový, ale především kulturní. Ten začal ještě před samotným utkáním.
Na stadion se postupně dostavili herci, zpěváci a moderátoři. Většina z nich ale zmizela do hráčských kabin. Ti odvážnější se vydali do davu diváků a rozdávali podpisy.
„Ještě trochu hořčice,“ žadonil Roman Skamene u stánku s klobásami. Prodavači rukama, nohama i očima dával najevo, co to znamená akorát. S voňavou pochoutkou se vrátil i on do kabin.
Sportovněji založení kolegové z týmu se šli na hřiště rozcvičit. Nejaktivnějšími byli Vláďa Hron a Jan Rosák.

Skamene se chtěl zbavit dárků

Amfora předala dárky svým soupeřům z firmy Desko, která si je pozvala k oslavě svého patnáctiletého výročí. „Rychle si to vemte, někomu to musím dát. Přece s tím nebudu hrát,“ hledal některého ze soupeřů Roman Skamene.
Slavnostní výkop v Desné provedla Jitka Zelenková. „Celkem máme pět výkopářek, které se střídají. Sem přijela Jitka, milovnice Jizerských hor,“ řekl Petr Novotný.
Před výkopem dal Jitce Zelenkové pokyny mezinárodní rozhodčí a fotbalový bavič Pavlín Jirků. „Musíš kopnout tímto směrem. Nezáleží, jak daleko, hlavně se tref do míče a ne do hostů a novinářů,“ radil Jitce Zelenkové Pavlín Jirků, aby mohl již zahájit utkání.

Seriózní zápas “kazil“ Jirků

Petr Novotný sliboval seriózní zápas. Jeho slibům někteří diváci věřili jen pár minut. Rohový kop si postavil rozhodčí Pavlín Jirků a rozehrál. „Někdy je do fotbalu blázen. Nelze ho zastavit, ani mu odporovat,“ komentoval počínání rozhodčího Novotný.
První žlutou kartu vytáhl rozhodčí pár minut po začátku. Dostal ji moderátor. „Tak tu jsem dostal za kecy. Musím si dávat pozor, abych nedostal červenou. Chci si také kopnout,“ reagoval Novotný. Stovky diváků si přišly v Desné na sportovní, ale především kulturní zážitky.