Žáci si tak prověřili v praxi své znalosti získané na tematických přednáškách organizovaných občanským sdružením Helpík. „V celostátním měřítku se jedná o 16. ročník Helpíka, v Jablonci se tato soutěž koná pošesté," sdělil organizátor závodu Tomáš Stronček. Soutěž kvůli nepříznivému počasí zkrátili.

První závodníky vypustil na trať výstřelem z pistole jablonecký primátor Petr Beitl, který k soutěži sdělil: „Je dobře, že již takto malé děti se učí zareagovat na situace, s nimiž se mohou setkat v běžném životě. Všem přeji, aby nejen byli úspěšní v dnešním závodě, ale především, aby svých znalostí nemuseli ve svém životě využít."

Na prvním místě se umístilo družstvo ZŠ Pod Vodárnou – Rýnovice, které si tak zopakovalo prvenství z roku 2012. Další místa obsadili žáci ze ZŠ Mozartova, ZŠ Pivovarská a žáci ZŠ Rádlo. Všech pět družstev postoupilo do celostátního kola Helpíkova poháru, které proběhne 24. května v Koutech nad Desnou.

Ještě větší rušno v Jablonci bude i další středu 21. května. Centrum dění bude přímo před radnicí s doprovodným programem pro všechny. Jablonecký Český červený kříž pořádá 40. ročník Soutěže mladých zdravotníků. Utká se přes sto dětí ze škol Jablonecka ve dvou kategoriích.