VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ANKETA: Proč jdu letos volit…

Jablonecko – Na webu Jabloneckého deníku sledujte krajský volební on-line, který startuje 20. října od 12:00. Můžete sami přispět fotografií nebo textem. Pište, volejte: jablonecky@denik.cz / 602 684 299.

19.10.2017
SDÍLEJ:

Volby. Ilustrační foto. Foto: DENÍK/ Martin Divíšek

Pavel Žur, ředitel Městského divadla Jablonec a sbormistr DPS Vrabčáci
Pavel ŽurJdu volit. Je to výzva k mladší generaci: Lehce se vám může stát, pokud nepůjdete volit, že se zase ocitnete v nesvobodě, šedi a v době, kdy "bejt svině" bylo COOL. Tak uvažujte! Nevolte populisty, komunisty a ani nacionalisty. EU má mnoho chyb, jako ostatně všechno, ale stále je EU projektem, který má veliký význam i potenciál. Nenechte si už nikdy vzít svobodu, kterou dneska máte a kterou tato země ztratila už mnohokrát. Tentokrát přijďte volit. Prosím o sdílení tohoto textu nejen u mladší generace. Díky. Hlasy mladých zastaví strach a nenávist.

Kateřina Havlová, ředitelka OS ČČK Jablonec
Kateřina HavlováK volbám chodím pokaždé. Pokud mám názor a nechci se jen vézt, je právo volit povinnost, protože pokud se rozhodnu nevolit, opouštím demokracii a nechávám za sebe rozhodnout jiné. Pokud hlasuji, nedávám hlas těm, které nechci podporovat.

Michal Preisler, sklář a trenér atletiky LIAZ Jablonec
Michal PreislerChodím ke každým volbám, těch pár minut se dá oželet, resp. věnovat svobodné volbě. A letos? Nechci, aby někdo řídil stát jako svou firmu, nechci, aby nám vládl člověk, který je podezřelý z tolika podvodů, navíc z jednoho už i obviněn, že tradiční politik už by dávno odstoupil.  A nechci ve vládě  pravděpodobně i bývalého práskače StB.

Vladimír Opatrný, daňový poradce Jablonec
Vladimír OpatrnýNejzávažnějším problémem České republiky a společným jmenovatelem množství nedostatků a systémových selhávání je špatné vládnutí. Česká politika a politici nebyli schopni formulovat a uskutečňovat dlouhodobé vize respektující zájmy a potřeby lidí, nýbrž plní zadání mocných vlivů a zájmů skutečné ač nevolené zákulisní moci. K letošním volbám půjdu tedy proto, abych podpořil politiku založenou na službě občanské veřejnosti a schopnosti vládnout bez arogance a manipulace.
 
Jindřich Berounský, drážní specialista Jablonec
Jindřich BerounskýSvobodné volby považuji za základní pilíř demokracie. Po téměř 28 letech od sametové revoluce, očekávání a budování lepších časů zažívám zklamání z české politické scény, že nechala vyrůst nenasytného ekonomického migranta, StBáka  a komunistického prominenta, který má ambice řídit stát jako svoji firmu. Letošní volby do poslanecké sněmovny beru jako výzvu k zastavení agrofertizace České republiky, kterou zažívám na vlastní kůži v dopravě, a zachování demokracie v naší zemi.

Josef Březina, technik a asistent trenéra hokejistů HC Vlci Jablonec
Josef BřezinaProtože chci mít čisté svědomí sám před sebou. Že jsem udělal něco málo pro to, aby nevyhráli populisti, žvanilové a ti, kteří se starají jak naplnit kapsu svou a svých kamarádů. Proto jdu volit.
 
Martin Bauer, podnikatel, restauratér, zážitková agentura, Jablonec
Martin BauerJít k volbám považuji za nutnost, pokud nejdu volit, těžko mohu kritizovat ty, co byli zvoleni jen někým jiným. Takže letos půjdu volit jako vždy, tedy od roku 1989. Jen to nebude v Jablonci, ale ve Španělsku s voličským průkazem.

Lenka Klimentová, šéfredaktorka Jabloneckého deníku

Lenka KlimentováBuďte ornitology.Kroužkujte!
Žádný moc velký nováček se v drtivé většině na kandidátních listinách do čela nedostane. I kdyby to byl sebelepší adept, vždycky se musí ke špici po různě dlouhý časový úsek postupně probojovat. Někdo vydrží po několik let a v různých stupních voleb (komunálních, krajských i parlamentních) setrvává u jedné strany či uskupení a dává tak jasně najevo, který směr drží a kde je ukotven. Jiný létá zprava přes střed doleva, jak zrovna foukne „vítr“ a pokud si pamatujete asi tak tolik jako já, nestačíte se divit, jak zdatný je to politický turista. Podívala jsem se namátkou na jedno jméno zvoleného politika a za 15 let už stihl/a prosvištět pěti stranami. Asi se teprve hledá… ale vzhledem k šedinám na skráni nelze hovořit o mladické nerozvážnosti. Pak jsou tu ještě jedni… říkám jim zákeřňáci. Nemají s naším regionem pranic společného, ale usadí se na špici listiny s jistotou, že to přeci v tom nejmenším kraji republiky zase do parlamentu dotáhnou. My máme ale dost svých dobrých lidí. Vyberte ty nejlepší. Udělejte čtyři kroužky na jednom lístku a doufejte, že si budou vážit vaší důvěry.

Zdeněk Joukl, praktický sociolog a Senior roku 2013 z Desné
Zdeněk Joukl
Volím, volíš, volíme!Proč volit?
Nízká účast ve volbách mění volby v loterii. Lhostejnost je nebezpečná (pomohla mnoha diktátorům k moci). Nebudu-li volit já, rozhodnou za mne s radostí jiní, ale sotva k mému prospěchu. Neúčastí prokazuji nezájem o dění ve státě, o osud našich vysokých daní i o osud demokracie v zemi. Špatný volební výsledek se v pluralitním politickém systému (v demokraciích) nedá již měnit „cinkáním klíči“ na náměstích. Volby dávají naději na zlepšení situace a znamenají jistotu, že mocní z moci „neonemocní“, protože vždy může dojít k výměně. A jaké jsou mé výsledky ankety u nevoličů na otázku, proč nešli volit: Stejně si budou dělat, co budou chtít… Politika je svinstvo… Nic o kandidátech nevím… Stejně kandidují jenom pro peníze a pro svůj prospěch. Den voleb bychom měli považovat za malý svátek demokracie.

Jan Sedlák, redaktor Jabloneckého deníku

O prognózách vládnutí
Když se tak zadívám do předvolebních průzkumů, bojím se, co se stane po volbách. Budeme mít vládu, jejíž podobné složení můžeme vidět leda tak někde v banánové republice? Jestliže jsou letošní volby něčím „jiné“, pak tím, že část českého národa skočí na špek populistům nejhrubšího zrna. Jeden přitom cedí jed na migranty, přičemž sám má, vzhledem k češství, poněkud rozporuplnou vizáž, zatímco druhý chce, aby se český národ měl lépe, kochá se přitom miliardami na kontech a v majetku, má opletačky s českým právem. Pokud demokratické strany deklarují, že s ANO ani SPD do vlády nepůjdou, zbývá strana vzrostlá z hydry socialistického systému. Jak se zdá, přesně to si většina voličů přeje. Smutná a šílená představa. Lídři tradičních politických stran by si měli uvědomit, kde se stala chyba – byť v den voleb už je pozdě. ČSSD, TOP 09, KDU-ČSL, ODS, všichni ti měli šanci v uplynulých letech vládnout České republice, a ruku na srdce, kterému z nich se to dařilo? Spousta lidí je frustrovaných, naštvaných a z politiků zmatených – a proč? Na to by si měli odpovědět nejen lídři vládnoucích stran. Když to nedokážou – jako, že ne – tak se od nich volič odkloní tam, kde cítí byť jen špetku zájmu. Proto lidé hledají mesiáše a Babiše ještě zcela neodepsali. Pro neschopnost politiků  se řítíme někam na periferii Evropy. Nebo dokonce až za ni. A můžou za to rádoby vrcholní politici šmahem všichni. Proto už několikeré volby volím demokratickou stranu, která u kormidla, ba ani na palubě, ještě nebyla.

Autor: Redakce

19.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 125 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 125 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Skladník, Expedint, práce na PC., Hlásit se předem telefonicky.. Pracoviště: Řeznictví a uzenářství karapetjan s.r.o. - rádlo, 468 03 Rádlo. Informace: Karapetjan, +420 603 586 026. Výroba - Výroba Obsluha strojů 16 000 Kč Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z pryže. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 21600 kč. Volných pracovních míst: 35. Poznámka: Hlásit se na e-mail: zrouckova@edymax.com, Pracovní poměr na dobu 90 dnů.. Pracoviště: Edymax se - cikautxo cz s. r. o., Letní, č.p. 3867, 468 01 Jablonec nad Nisou 8. Informace: Zdeňka Roučková, +420 774 000 631. Služby - Služby Ostatní služby 22 000 Kč Pracovníci heren (kromě krupiérů) Obsluha casina. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Obsluha casina, Kontakt telefonicky, nebo emailem v době od 8:00-19:00 hod.. Pracoviště: Power, a.s.- casino, Dolní náměstí, č.p. 642, 466 01 Jablonec nad Nisou 1. Informace: Gabriela Rajchlová, +420 739 645 739. Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 100 Kč Číšníci a servírky. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 100 kč, mzda max. 120 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ČÍŠNÍK/SERVÍRKA, - možno i brigádně, zkušenost na stejné pozici výhodou, nástup možný ihned, turnusové služby, mzda 100-120 Kč/h, Hlásit se telefonicky na tel: 734 740 054 - pan Dvořák. Pracoviště: Jiří papoušek - pension berounka, 468 43 Albrechtice v Jiz.horách. Informace: Dvořák, +420 734 740 054.

Varhany v kostele Nejsvětějšího Srdce Ježíšova potřebují zoufale zrekonstruovat

Město poskytlo jeden milion korun na záchranu varhan

Čtvrtý dostihový den uzavřel letošní závodní sezonu v Mimoni.
33

FOTO: Dostihová sezona je u konce. Na závody se přišel podívat i Josef Váňa

Investice města můžete sledovat na nové mapě

Jablonec n. N. - Na webových stránkách města najdete novou interaktivní mapu. Ta zobrazuje přehled záměrů i probíhajících a už realizovaných investic na území města.

Lídr Starostů pro Liberecký kraj Petr Vobořil on-line odpovídal čtenářům

Jablonecko – Na otázky čtenářů Deníku on-line odpovídal ve středu 26. září Petr Vobořil, který je číslem jedna na kandidátce Starostové pro Liberecký kraj.

Zabijácká jízda superbu v centru Prahy a bourání mostu v Mostě: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 25. září 2018.

Radnice chce zatraktivnit Riegrovu stezku, koupí proto pozemky pod ní

Semily – Kdo z obyvatel Semil či Železného Brodu by neznal Riegrovu stezku? Možná jen pár lidí. Pozemky pod ní vlastní od platnosti takzvaných církevních restitucí římskokatolická církev. Pozemky hodlá ale prodat a přednostní právo nabídla městu Semily. Město kývlo.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT