VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ANKETA: Proč jdu letos volit…

Jablonecko – Na webu Jabloneckého deníku sledujte krajský volební on-line, který startuje 20. října od 12:00. Můžete sami přispět fotografií nebo textem. Pište, volejte: jablonecky@denik.cz / 602 684 299.

19.10.2017
SDÍLEJ:

Volby. Ilustrační foto. Foto: DENÍK/ Martin Divíšek

Pavel Žur, ředitel Městského divadla Jablonec a sbormistr DPS Vrabčáci
Pavel ŽurJdu volit. Je to výzva k mladší generaci: Lehce se vám může stát, pokud nepůjdete volit, že se zase ocitnete v nesvobodě, šedi a v době, kdy "bejt svině" bylo COOL. Tak uvažujte! Nevolte populisty, komunisty a ani nacionalisty. EU má mnoho chyb, jako ostatně všechno, ale stále je EU projektem, který má veliký význam i potenciál. Nenechte si už nikdy vzít svobodu, kterou dneska máte a kterou tato země ztratila už mnohokrát. Tentokrát přijďte volit. Prosím o sdílení tohoto textu nejen u mladší generace. Díky. Hlasy mladých zastaví strach a nenávist.

Kateřina Havlová, ředitelka OS ČČK Jablonec
Kateřina HavlováK volbám chodím pokaždé. Pokud mám názor a nechci se jen vézt, je právo volit povinnost, protože pokud se rozhodnu nevolit, opouštím demokracii a nechávám za sebe rozhodnout jiné. Pokud hlasuji, nedávám hlas těm, které nechci podporovat.

Michal Preisler, sklář a trenér atletiky LIAZ Jablonec
Michal PreislerChodím ke každým volbám, těch pár minut se dá oželet, resp. věnovat svobodné volbě. A letos? Nechci, aby někdo řídil stát jako svou firmu, nechci, aby nám vládl člověk, který je podezřelý z tolika podvodů, navíc z jednoho už i obviněn, že tradiční politik už by dávno odstoupil.  A nechci ve vládě  pravděpodobně i bývalého práskače StB.

Vladimír Opatrný, daňový poradce Jablonec
Vladimír OpatrnýNejzávažnějším problémem České republiky a společným jmenovatelem množství nedostatků a systémových selhávání je špatné vládnutí. Česká politika a politici nebyli schopni formulovat a uskutečňovat dlouhodobé vize respektující zájmy a potřeby lidí, nýbrž plní zadání mocných vlivů a zájmů skutečné ač nevolené zákulisní moci. K letošním volbám půjdu tedy proto, abych podpořil politiku založenou na službě občanské veřejnosti a schopnosti vládnout bez arogance a manipulace.
 
Jindřich Berounský, drážní specialista Jablonec
Jindřich BerounskýSvobodné volby považuji za základní pilíř demokracie. Po téměř 28 letech od sametové revoluce, očekávání a budování lepších časů zažívám zklamání z české politické scény, že nechala vyrůst nenasytného ekonomického migranta, StBáka  a komunistického prominenta, který má ambice řídit stát jako svoji firmu. Letošní volby do poslanecké sněmovny beru jako výzvu k zastavení agrofertizace České republiky, kterou zažívám na vlastní kůži v dopravě, a zachování demokracie v naší zemi.

Josef Březina, technik a asistent trenéra hokejistů HC Vlci Jablonec
Josef BřezinaProtože chci mít čisté svědomí sám před sebou. Že jsem udělal něco málo pro to, aby nevyhráli populisti, žvanilové a ti, kteří se starají jak naplnit kapsu svou a svých kamarádů. Proto jdu volit.
 
Martin Bauer, podnikatel, restauratér, zážitková agentura, Jablonec
Martin BauerJít k volbám považuji za nutnost, pokud nejdu volit, těžko mohu kritizovat ty, co byli zvoleni jen někým jiným. Takže letos půjdu volit jako vždy, tedy od roku 1989. Jen to nebude v Jablonci, ale ve Španělsku s voličským průkazem.

Lenka Klimentová, šéfredaktorka Jabloneckého deníku

Lenka KlimentováBuďte ornitology.Kroužkujte!
Žádný moc velký nováček se v drtivé většině na kandidátních listinách do čela nedostane. I kdyby to byl sebelepší adept, vždycky se musí ke špici po různě dlouhý časový úsek postupně probojovat. Někdo vydrží po několik let a v různých stupních voleb (komunálních, krajských i parlamentních) setrvává u jedné strany či uskupení a dává tak jasně najevo, který směr drží a kde je ukotven. Jiný létá zprava přes střed doleva, jak zrovna foukne „vítr“ a pokud si pamatujete asi tak tolik jako já, nestačíte se divit, jak zdatný je to politický turista. Podívala jsem se namátkou na jedno jméno zvoleného politika a za 15 let už stihl/a prosvištět pěti stranami. Asi se teprve hledá… ale vzhledem k šedinám na skráni nelze hovořit o mladické nerozvážnosti. Pak jsou tu ještě jedni… říkám jim zákeřňáci. Nemají s naším regionem pranic společného, ale usadí se na špici listiny s jistotou, že to přeci v tom nejmenším kraji republiky zase do parlamentu dotáhnou. My máme ale dost svých dobrých lidí. Vyberte ty nejlepší. Udělejte čtyři kroužky na jednom lístku a doufejte, že si budou vážit vaší důvěry.

Zdeněk Joukl, praktický sociolog a Senior roku 2013 z Desné
Zdeněk Joukl
Volím, volíš, volíme!Proč volit?
Nízká účast ve volbách mění volby v loterii. Lhostejnost je nebezpečná (pomohla mnoha diktátorům k moci). Nebudu-li volit já, rozhodnou za mne s radostí jiní, ale sotva k mému prospěchu. Neúčastí prokazuji nezájem o dění ve státě, o osud našich vysokých daní i o osud demokracie v zemi. Špatný volební výsledek se v pluralitním politickém systému (v demokraciích) nedá již měnit „cinkáním klíči“ na náměstích. Volby dávají naději na zlepšení situace a znamenají jistotu, že mocní z moci „neonemocní“, protože vždy může dojít k výměně. A jaké jsou mé výsledky ankety u nevoličů na otázku, proč nešli volit: Stejně si budou dělat, co budou chtít… Politika je svinstvo… Nic o kandidátech nevím… Stejně kandidují jenom pro peníze a pro svůj prospěch. Den voleb bychom měli považovat za malý svátek demokracie.

Jan Sedlák, redaktor Jabloneckého deníku

O prognózách vládnutí
Když se tak zadívám do předvolebních průzkumů, bojím se, co se stane po volbách. Budeme mít vládu, jejíž podobné složení můžeme vidět leda tak někde v banánové republice? Jestliže jsou letošní volby něčím „jiné“, pak tím, že část českého národa skočí na špek populistům nejhrubšího zrna. Jeden přitom cedí jed na migranty, přičemž sám má, vzhledem k češství, poněkud rozporuplnou vizáž, zatímco druhý chce, aby se český národ měl lépe, kochá se přitom miliardami na kontech a v majetku, má opletačky s českým právem. Pokud demokratické strany deklarují, že s ANO ani SPD do vlády nepůjdou, zbývá strana vzrostlá z hydry socialistického systému. Jak se zdá, přesně to si většina voličů přeje. Smutná a šílená představa. Lídři tradičních politických stran by si měli uvědomit, kde se stala chyba – byť v den voleb už je pozdě. ČSSD, TOP 09, KDU-ČSL, ODS, všichni ti měli šanci v uplynulých letech vládnout České republice, a ruku na srdce, kterému z nich se to dařilo? Spousta lidí je frustrovaných, naštvaných a z politiků zmatených – a proč? Na to by si měli odpovědět nejen lídři vládnoucích stran. Když to nedokážou – jako, že ne – tak se od nich volič odkloní tam, kde cítí byť jen špetku zájmu. Proto lidé hledají mesiáše a Babiše ještě zcela neodepsali. Pro neschopnost politiků  se řítíme někam na periferii Evropy. Nebo dokonce až za ni. A můžou za to rádoby vrcholní politici šmahem všichni. Proto už několikeré volby volím demokratickou stranu, která u kormidla, ba ani na palubě, ještě nebyla.

Autor: Redakce

19.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

539490 - Pomocní pracovníci ve výrobě. Požadované vzdělání:12 200 Kč

Pomocní pracovníci ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Kontrola pryžových těsnění pro automobilový průmysl., Požadujeme: svědomitost, zodpovědnost, flexibilitu, zájem o práci. , Kontakt osobně: úterý a středa od 8.00 - 8.30 hod., , Místo výkonu práce: Malostranská 4, 468 51 Smržovka. Pracoviště: Petr hoffmann-pracoviště, Malostranská, č.p. 4, 468 51 Smržovka. Informace: Petr Hoffmann, +420 603 229 016.

539490 - Pomocní pracovníci ve výrobě. Požadované vzdělání:12 200 Kč

Pomocní pracovníci ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Kontrola pryžových těsnění pro automobilový průmysl - dvousměnný provoz, práce i o víkendu, dobrý zrak, vhodné i pro OZP., Požadujeme: svědomitost, zodpovědnost, flexibilitu, zájem o práci. Výhodou je bydliště v okolí Tanvaldu. , Kontakt osobně: úterý a středa od 8.00 - 8.30 hod., telefonicky, od: 8.00 - 14. 00 hod., Místo výkonu práce: Hlavní č.p. 643, 468 51 Smržovka. Pracoviště: Petr hoffmann, Hlavní, č.p. 643, 468 51 Smržovka. Informace: Petr Hoffmann, +420 603 229 016.

Obchod - Obchod Obchodní referent25 000 Kč

Obchodní referenti Office manager. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Office manager, Rychle se rozvíjející firma s mezinárodní působností hledá nového Office managera., Zabýváme se designem a prodejem křišťálových, ručně broušených lustrů, speciálně navržených pro prestižní projekty vil, paláců a soukromých rezidencí. , AYSAN je pro lidi, kteří hledají nestereotypní práci, ve které můžete svým aktivním přístupem ovlivňovat chod firmy., Do našeho týmu rádi přijmeme motivovaného jedince, který je pozitivně naladěn, mluví plynně anglicky a obratně používá Office., Máte zde možnost poznat zajímavé zahraniční klienty, účastnit se mezinárodních celosvětově známých výstav či přispívat k rozvoji firmy přímo z kanceláře., Na pozici Office manager hledáme velmi schopného, samostatného a dobře zorganizovaného jedince, který dokáže řešit více úkolů najednou. Tedy požadujeme perfektní time management, spolehlivost, pozitivní přístup a hbitost při řešení každodenních povinností. Budete plánovat firemní cíle a rozdělovat s nimi spojené úkoly mezi jednotlivá oddělení, což vyžaduje mít přehled nejen nad veškerou administrativou včetně finančních statistik, ale také přehled nad marketingem a všemi projekty. , Požadujeme předchozí zkušenosti v managementu. Ačkoli jsme malý team (naše firma je tvořena šesti zaměstnanci), tato pozice vyžaduje obrovskou zodpovědnost. V mnoha případech stojí důležitá rozhodnutí právě na bedrech Office managera.. Pracoviště: Aysan s.r.o. - pracoviště, Janovská, č.p. 132, 466 04 Jablonec nad Nisou 4. Informace: Zuzana Pavelková, +420 727 825 345.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Psychiatr350 Kč

Lékaři v psychiatrických oborech Psychiatr. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 350 kč, mzda max. 600 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Psychiatr, Náplň práce:, " Příprava na setkání s účastníky, " Setkání s účastníky a řešení případů a potřeb účastníků, " Předání zápisu ze setkání s účastníky, " Vyplnění a podpis výkazu práce za jednotlivé měsíce dle počtu odpracovaných hodin na projektu, " Předání prezenční listiny s uvedením termínu setkání s účastníky projektu, času setkání, jména a podpisu účastníka projektu a sociálního pracovníka, Zaměstnanecké výhody: sleva na zaměstnanecké produkty, firemní akce, vzdělávání, Kontakt telefonicky, emailem, nebo osobně každý den 8 -12 hod.. Pracoviště: Sdružení tulipan, z. s. - 001, Komenského, č.p. 926, 466 01 Jablonec nad Nisou 1. Informace: Ivana Lamperová, +420 775 802 278.

Ilustrační foto.

Do Libereckého kraje vloni přijel rekordní počet návštěvníků

Kompostér. Ilustrační foto

O kompostéry mohou v Jablonci požádat již v březnu

Jak obelstít exekutora? Je to jednoduché, známe způsob

Jablonecko – Stali jste se dlužníkem, máte obstaven účet a jste v začarovaném kruhu? Našli jsme možnost, jak to obejít. Není to žádná určitě novinka a dlužníci to už velmi dobře znají…

Ledecká je olympijskou legendou. Získala druhé zlato, po lyžích i na snowboardu

/FOTOGALERIE/ Ester Ledecká, 22letá česká reprezentantka, získala na zimních hrách v Pchjongčchangu své druhé zlato. Po šokujícím prvním místu ze super-G pro ni byla zlatá i druhá jihokorejská sobota. V paralelním obřím slalomu snowboardistek s přehledem porazila všechny své soupeřky a zařadila se mezi české olympijské legendy Věru Čáslavskou nebo Emila Zátopka.

Znavený dvouletý dveřník, fet za volantem a soutěž střihačů vína: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 23. února 2018.

Jablonec veze tři body, na Dukle vyhrál 1:0

Praha – Dva zápasy, šest bodů. Lepší start do prvoligového jara si jablonečtí fotbalisté nemohli přát. Po domácí výhře 2:1 nad Teplicemi přivezli svěřenci trenéra Petra Rady tři body za výhru 1:0 na Dukle.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT