VYBRAT REGION
Zavřít mapu

APRÍLOVĚ: Čtenáři sobě

Jen jednou v roce se regulerně ke slovu dostanou i šprýmaři. Pouze na 1. dubna.

1.4.2008
SDÍLEJ:

Díky přidělené dotaci z Evropské unie se podaří zrekonstruovat jabloneckou radnici nejen zevnitř, ale i zvenčí. Architekti již rozhodli, jak se stamiliony naloží.Foto:

Mediální star získá medaili
Starosta města Petr Kulpa udělí první zvláštní vyznamenání za nezištnou propagaci městské policie v tisku.

Jablonec n. N./ Za zvýšení medializace jablonecké Městské policie udělí speciálně raženou medaili s kšandou ve znaku starosta Petr Kulpa řediteli strážníků Pavlu Onehdymu. Ten se stihl už za první polovinu své zkušební doby objevit na titulních stránkách řady deníků vícekrát než starosta od svého zvolení.
Po dnešním slavnostním předání v obřadní síni radnice naposledy vystřelí strážníci ze svých služebních zbraní čestnou salvu na Mírovém náměstí. Pak pistole navždy odevzdají. Místo nich vyfasují psy z nově vyšlechtěného plemene.
Vzhledem k tomu, že městští policisté neřeší trestné činy a nepřísluší jim ani ohledání místa činu, budou nasazeni i psi staří a bezzubí. Kvůli zamezení rušení nočního klidu při obchůzkách objednalo vedení města právě speciální plemeno. Psi totiž nemají hlasivky. „V rámci prevence kriminality jsme vybrali psy mazlivé, přítulné a bez srsti, aby neublížili alergikům,“ popsala nové členy strážnického sboru mluvčí radnice Jana Fritschova.
Výcvik i ostatní náklady na psy bude podle rozkazu vrchního velitele strážníků, starosty Kulpy, hradit ředitel Onehdy. Peníze si našetří na zvláštní fond, který bude vytvořen z výtěžku prodejní výstavy jeho paparazzi fotografií a aktů.

Naplický stěhuje knihovnu do Jablonce

Jablonec n. N., Praha/ Po zralé úvaze se architekt Naplický rozhodl přestěhovat „chobotnici“ k jablonecké přehradě. „Dělají mi v Praze hrozné obštrukce, primátor má stále nějaké připomínky. Už jsem se rozhodl. Tajvanu bude určitě nová knihovna ku prospěchu,“ vysvětlil renomovaný architekt. S nadšením to přijala například senátorka Soňa Makrtová: „Konečně budeme světoví a k přehradě přilákáme turisty. Navíc v knihovně budou určitě i moderní toalety a nebudeme je muset stavět my,“ vysvětlila.

Voda se z jezírka ztrácet nebude, zato však možná zmizí sinice

Jablonec n. N./ Zastupitelé města přišli na to, proč se neudrží voda v jezírku v Tyršových sadech. V sedmdesátých letech minulého století opravili totiž komunisté svévolně dno této vodní plochy, aniž by se domluvili předem s vodníkem Hynkem, co on na to. Jelikož tak porušili úmluvu, kterou s Hynkem uzavřel na konci 19. století místní Okrašlovací spolek, rozhodl se vodník opustit prostory jezírka a přestěhoval se ke svému příbuznému do jablonecké přehrady. V úmluvě se výslovně uvádí, že jakékoliv zásahy musí být předem konzultovány právě s tímto hastrmanem. „Uvědomili jsme si chybu našich předchůdců, kteří se dohodě vysmáli, a uděláme všechno proto, abychom se s Hynkem nějak domluvili,“ uvedl místostarosta Jablonce Ikar Krypta. Obyvatelé města by se tak již v létě měli dočkat osvěžení v podobě upravené vodní nádrže v parku. Předmětem jednání s vodním mužíčkem má být dle slov místostarosty i problém sinic v přehradě. „Mohl by nám poradit, jak s tímto živlem naložit. Je to přece jen odborník na slovo vzatý,“ sdělil Krypta.

Na Dolním náměstí bude pěkně rušno

Jablonec n. N./ Oživit dlážděnou plochu Dolního náměstí se rozhodli jablonečtí radní. „Zatím je to tajné, řeknu vám jen tolik, že na rynek umístíme jezdeckou školu,“ sdělil nejmenovaný zdroj z Městského úřadu v Jablonci. Zastupitelé totiž přemýšleli, jak využít žlabu na napájení dobytka, který se na náměstí nachází. „Uvažovali jsme i o krávách, ale zvítězili koně. Jsou to přece jen ušlechtilejší zvířata,“ uvedl zdroj. Klapot kopyt by podle něj mohl přilákat turisty. Provoz školy bude město dotovat.

Kvůli křečkovi padlo udání

Jablonec n. N./ Drobný křeček se bytovým jádrem ve mšenském paneláku prokousal během soboty k sousedům. Ti se pustili do honu na hlodavce tak hlasitě, že rodina záhy zjistila, koho ve vedlejším bytě pronásledují. „Ježíš, Ferda,“ zalkala Alžběta Vonásková. Po dlouhém zvonění u vedlejšího bytu se dočkala. „Vydejte Ferdu,“ zahřměla. „Není,“ zazněla lakonická odpověď . Alžběta Vonásková se nehodlala s odbytím a záhubou zvířete smířit. Za asistence Ligy na ochranu zvířat Dagmar Kuboušové podala na policii oznámení na souseda z trestného činu vraždy.

1.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Cestovní ruch a hotelnictví - Cestovní ruch a hotelnictví Recepční v hotelu18 000 Kč

Recepční v hotelích a dalších ubytovacích zařízeních Obsluha sportovní recepce + obsluha baru. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Obsluha sportovní recepce + obsluha baru - znalost AJ nebo NJ, komunikativnost, vstřícnost k hostům, znalost práce na PC (Word, Exel)., Životopisy zasílat na email:office@brizky.cz. Pracoviště: Břízky s.r.o. - hotel břízky, Průběžná, č.p. 4597, 466 04 Jablonec nad Nisou 4. Informace: Simona Reimová, +420 731 425 712.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník22 000 Kč

Odborní asistenti v administrativě Projektový a obchodní specialista. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Projektový/obchodní specialista, Rychle se rozvíjející firma s mezinárodní působností přijme profesionály na nově otevřené pozice., Zabýváme se designem a prodejem křišťálových, ručně broušených lustrů, speciálně navržených pro prestižní projekty vil, paláců a soukromých rezidencí. , AYSAN je pro lidi, kteří hledají nestereotypní práci, ve které můžete svým aktivním přístupem ovlivňovat chod firmy., Součástí našeho týmu se může stát každý motivovaný jedinec, který je pozitivně naladěn, mluví plynně anglicky a obratně používá Office., Na pozici Projektový/obchodní specialista budete přicházet do kontaktu s klienty (většinou komunikace přes email), kteří Vám budou posílat plány (AutoCAD) paláců, vil a luxusních rezidencí a Vy dle nich budete zpracovávat nabídky svítidel z našeho portfolia. V některých případech mají klienti konkrétní požadavky, v jiných případech nechají výběr přímo na nás., Upřednostňujeme technické vzdělání a zkušenosti s Photoshop/GIMP. Na této pozici bychom požadovali také občasné kontrolování kvality vyrobených svítidel, komunikaci s naším dodavatelem - tedy mít dozor nad výrobou a také support obchodu (back office)., Máte zde možnost poznat zajímavé zahraniční klienty, účastnit se mezinárodních celosvětově známých výstav či přispívat k rozvoji přímo z kanceláře., , Benefity:provize z prodeje, Mobilní telefon, Notebook, Možnost občasné práce z domova, Firemní akce, Vyhrazený čas na inovace, Požadované jazyky: Angličtina (Pokročilá). Pracoviště: Aysan s.r.o. - pracoviště, Janovská, č.p. 132, 466 04 Jablonec nad Nisou 4. Informace: Zuzana Pavelková, +420 727 825 345.

Výroba - Výroba Obsluha strojů14 000 Kč

Obsluha zařízení ve slévárenství (taviči, slévači). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Formování a lití tekutým kovem do pískových forem., DPČ na dobu 90 dnů., Hlásit se osobně: ST od 8.00 - 10.00 hod., Pá: 9.00 - 10.00 hod.. Pracoviště: Ivan kedyk-, Vedlejší, č.p. 88, 466 04 Jablonec nad Nisou 4. Informace: Ivan Kedyk, +420 606 513 859.

Výroba - Výroba Obsluha strojů14 500 Kč

Obsluha strojů v prádelnách a čistírnách Dělník v prádelně a čistírně (obsluha strojů a zařízení). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14500 kč, mzda max. 15500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: DĚLNÍK/ce – nemocniční prádelna, , - jedná se o fyzicky náročnou práci (manipulace s prádlem baleným v pytlích, velkým množství prádla v jedné várce, apod.) Nutná fyzická zdatnost!!!, , Náplň práce:, - příjem a značení prádla, oděvů, - obsluha a údržba technologického zařízení při praní prádla, - třídění, kompletace a balení zakázek k expedici, - vedení příslušné evidence a záznamů, , Požadujeme:, - samostatnost, spolehlivost, , V případě zájmu o pracovní místo nebo pro bližší informace kontaktujte vedoucí oddělení prádelny – p. Blanku Kudrnáčovou – tel: 483 345 195, , Nabízíme:, - přátelský kolektiv, - zázemí stabilní organizace, - čerpání z fondu FKSP (příspěvek na rekreaci, masáže, tábory pro děti, penzijní pojištění). Pracoviště: Nemocnice jablonec nad nisou, Nemocniční, č.p. 4446, 466 01 Jablonec nad Nisou 1. Informace: Pavel Kureš, +420 483 345 494.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fanoušci z Jablonce nad Nisou sledují 23. února zápas semifinále olympijského turnaje v Pchjongčchangu mezi týmy České republiky a Olympijských sportovců z Ruska.

Jablonecká Koliba: Řvali jsme jako blázni a budeme zase!

Pedro Calvo-Sotelo Ibánez-Martín (na snímku vpravo), velvyslanec Španělska v České republice, navštívil 22. února v rámci Dne španělské kuchyně v českých školních jídelnách Střední odbornou školu Liberec.
6

FOTO: Žáci hostili španělského velvyslance

Titul profesionální mistryně světa vybojovala jablonecká Michaela Kerlehová

Jablonec n. Nisou – Michaela Kerlehová z jabloneckého týmu Iron Fighters vybojovala titul profesionální mistryně světa WKU v kick boxu.

Registr dárců krve mládne, studentky jdou příkladem

Jablonec n. N.– K zásadnímu životnímu kroku se odhodlaly dvě studentky třetího ročníku jabloneckého Gymnázia U Balvanu. Denisa Čisárová a Tereza Vodičková na transfúzním oddělení poprvé zdarma darovaly krev a rozhodly se nejen pokračovat. Chtějí také dodat odvahu svým spolužákům, aby je v této neocenitelné pomoci ostatním několikrát do roka následovali.

AKTUALIZOVÁNO

Hokejisté v bitvě o finále padli s Ruskem. Zahrají si o olympijský bronz

/FOTOGALERIE/ Šance na medaili ještě žije, zlato z toho už ale nebude. Čeští hokejisté prohráli v semifinále olympijského turnaje s Ruskem 0:3 a budou tak bojovat o bronz. Ze strany národního týmu to nebyl špatný výkon, bohužel znovu vyhořel v koncovce. Svěřenci trenéra Josefa Jandače se v sobotu od 13:10 utkají s vítězem zápasu mezi Kanadou a senzací z Německa.

Za výbuch bomby mohl zraněný. Hrozí mu až tři roky ve vězení

Smržovka – Policisté obvinili třiatřicetiletého muže, který 3. ledna způsobil v domě na ulici Hlavní ve Smržovce výbuch propanbutanové lahve.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT