V Haraticích škodí možná Sparťané

Středem pozornosti neznámých vandalů či vtipálků je patník v Haraticích. Jednou ho chtěli ukrást, podruhé jej přetřeli. Místní možná budou držet kvůli tomu v obci stráž.

Haratice - Nikdo jej nepřehlédne a zřejmě do něj ani žádný řidič nenarazí. Svítí už na dálku. I psi se mu trochu vyhýbají, často páchne čerstvou barvou.

„Už se jej pokusili také vyvrátit a asi nám tu chloubu obce chtěli i ukrást,“ uvažuje místní občan J. L. Patník má na dohled z okna domu, a tak se ujal patronátu.
S téměř láskyplným pohybem přetírá každou prasklinku v barvě novým nátěrem. „Musí být bez poskvrny,“ vysvětluje muž a mimo jiné i obdivovatel jednoho klubu pražských S.

Místní fotbalové fanoušky před nedávnem ale zvedl ze židlí útok nebývalé razance. „Zřejmě to musel být někdo z druhých pražských eS,“ míní lidé. Pod rouškou tmy se neznámý pachatel doplížil k patníku s dokonce několika různými barvami a do rána tu měli mohylu Sparťané. Policie případ odložila, nikoho umazaného nenašla.

Aprílové kůzle zaměstnalo i policistyPravdivý příběh o několik let starém aprílovém žertu, z kterého se aktéři zapotili.

Na apríla se pan Pavel raději zdržuje doma. Nemá rád ty přihlouplé vtípky kolegů v práci, proto si bere raději dovolenou. I toho památného roku. Sedí doma v křesle a představuje si, jak to asi v práci vypadá.

Z přemýšlení ho vytrhne zvonek. „Dobrý den, Policie České republiky. Tady Drahokoupilovým se ztratilo kůzle. A vy ho máte přivázané na zahradě,“ říká mladý policista. Pan Pavel jen tak na sucho polkl. Vzal si bundu a kráčí s policisty na zahradu.

Opravdu, až vzadu u plotu je uvázána Drahokoupilovic koza. „Ale já o tom vůbec nic nevím, já ji neukradl,“ brání se Pavel. Policisté jsou však neoblomní a Pavel musí na služebnu sepsat protokol.

Na stanici již čeká paní Drahokoupilová. „Nejni tady Franta? Třeba o tom něco ví,“ ptá se Pavel. Do protokolu říká, že prostě jen seděl doma.

Náhle se ozve nesmělé klepání na dveře služebny. „Dobrý den, my jsme z té a té obce. Prosím vás, tady došlo asi k nějakému nedorozumění. My jsme Frantovi ukradli kozu a uvázali ji u Pavla na zahradě, jako aprílový žert,“ cpe se dovnitř trojice chlapů v Pavlových letech. Za chvíli dorazil i Franta. „Pane kapitáne, to ani nezapisujte, nemá to cenu, byla to jen legrace,“ prosí za kamarády.

Ale tchyně Drahokoupilová je neústupná a směje se jako poslední. Všichni aktéři si apríla užili s pokutovým bločkem v kapse.

Starosta složí funkce, zřejmě vyrazí na básnickou profesionální dráhu
Železný Brod - Starosta Železného Brodu Václav Horáček skládá všechny své funkce, končí i v krajském zastupitelstvu. Jak se Deníku podařilo zjistit z neoficiálních zdrojů, důvodem je lukrativní nabídka renomovaného vydavatelství na vydání sbírek básní tohoto železnobrodského velikána.

Hodil vše za hlavu, užívá si zaslouženého pobytu v lázních
Líšný - Obyvatelé Líšného jsou v současné době bezprizorní, starosta Jiří Mikeš odjel do lázní. „Zavolám vám za chvilku, právě lezu do vany,“ uvedl starosta při telefonickém styku s redakcí jabloneckého Deníku před týdnem. Od té doby se redakci ještě neozval.