Když se tady rozhlédl někdo cizí, muselo se mu zdát, že se tady zastavil čas. „Rozbitý, záplatovaný asfalt, křivé značky, panely a hromada kontejnerů," přiblížil vzhled Arbesovy ulice ještě před rekonstrukcí jeden z obyvatelů. Ale minulý týden tady skončila výstavba nového chodníku za 2,3 milionu korun z městského rozpočtu. „Přibyla i důstojná otočka autobusu se zastávkou a parkovací místa. Součástí stavby jsou rovněž podzemní kontejnery na separovaný odpad," přiblížila Markéta Hozová, mluvčí jabloneckého magistrátu.

OD OSADNÍHO VÝBORU

K vybudování chodníku došlo na základě požadavků osadního výboru Mšeno kvůli zvýšení bezpečnosti pohybu chodců, zejména dětí. V Arbesově ulici je kromě základní také mateřská škola.

Na příští rok je ještě v plánu zřízení autobusové zastávky směrem do města v blízkosti školy a instalace osvětleného přechodu pro chodce. V současné době probíhají povolovací řízení a veškeré administrativní úkony. Nový chodník je již zařazen do aktuálního plánu zimní údržby.

„Od poloviny srpna jsme tu stavěli chodník dlouhý 183 metrů a široký necelé dva metry. Součástí stavby bylo vytvoření pěti kolmých parkovacích stání a otočky autobusu se zastávkou MHD včetně zastřešené čekárny a veřejného osvětlení. Místo starého stanoviště separovaného odpadu tu občané najdou také tři podzemní kontejnery na karton, PET a sklo," popsal náměstek primátora pro rozvoj města Lukáš Pleticha.