„Žáci sedmých tříd módní přehlídku z recyklovaných materiálů pořádají již šestým ročníkem,“ řekla učitelka na rodinnou a výtvarnou výchovu Šárka Coganová. Přehlídka je připravována v rámci projektu Den Země.
Nezapomenutelné pestré oblečky děti vyráběly nejen z papíru, ale také z kelímků od jogurtu celé tři měsíce. Na zábavnou show se pilně připravovaly. „Sedmáci opravdu dřeli a z projektu byli nadšení, dokonce tomu věnovali i svůj volný čas v odpoledních hodinách,“ doplnila Šárka Coganová, která žáky také vedla.

Nechyběla ani hudba

Módní přehlídku doprovázela reprodukovaná hudba, kterou zajistila folková skupina Berušky.
Samotná přehlídka byla opravdu pestrá. Nechyběly klobouky všech tvarů, čepice, oblečky různých rozměrů nebo netradiční obuv.
Žáci si také připravili malé taneční vystoupení. Scénku, jak může dopadnout rychlé vzplanutí, tedy pouhý jeden svatební den, předvedly děti na úplný závěr.
Celou šou rázně a svěže moderovala dvojice Barbora Purmová a Kateřina Císařová.
Přehlídka byla připravena pro děti z mateřských škol ve Mšeně a také pro žáky samotné školy. „Přijít však mohl opravdu každý, pozvali jsme i rodiče dětí,“ doplnila Coganová. Eko den měl veliký úspěch, a už dnes budoucí sedmáci vědí, že nové modely budou vyrábět z krabic od mléka a alobalu. Loňský rok byl věnován igelitu s názvem „Co se děje nahoře aneb říše bohů.“
Škola Eko den pořádá, aby dětem zábavnou formou vysvětlila to, že recyklace je důležitá a poučila je o správném třídění odpadů.
„Přehlídka se mi moc líbila, byla legrační a zábavná,“ řekla Jana Nová, která se přišla na módní přehlídku podívat.