„Muselo to stát miliony, ale teď se tady nic neděje. Kdy to chtějí dodělat?“ ptá se dvaasedmdesátiletý Karel Pochop z Jablonce. Objíždí Vrkoslavickou ulici v podstatě každý den.

Rozsáhlá rekonstrukce Vrkoslavické ulice stála jabloneckou kasu 8,5 milionu korun. Zcela hotovo bude ale až na jaře. Ujíždějící svah pod širší ulicí s chodníkem podpírá nová zeď a Vrkoslavická má i novou dešťovou kanalizaci. „Chybí ještě finální povrch. Ten provedeme hned po zimě, jakmile to klima dovolí,“ popsal náměstek primátora Lukáš Pleticha.

Vrkoslavická ulice je přitom dost frekventovaná. A i když finální povrch není, uzavírka skončí. „Přes zimu se budou podkladní vrstvy jistě ještě pohybovat, a to by mohlo zapříčinit trhliny vrchního koberce, proto ten odklad,“ vysvětlil Lukáš Pleticha. Ve Vrkoslavické ulici se pracovalo od července, kvůli stavbě dešťové kanalizace byla úplně zavřená také ulice Rádelská. „Za celý projekt město zaplatilo 8,5 milionu korun včetně DPH,“ doplnil náměstek.

K rozsáhlé opravě muselo město přistoupit kvůli havarijnímu stavu Vrkoslavické. Ten byl důsledkem letních přívalových dešťů v roce 2013, které tehdy napáchaly hodně škod na komunikacích a chodnících po celém městě. Vzhledem ke své poloze a návaznosti na Dobrou Vodu i Petřín je ulice poměrně frekventovaná, jezdí tu autobusy MHD a hojně ji využívají chodci. Proto si město nechalo vypracovat projekt na její rozšíření i na přistavění nového chodníku.