Jablonecký atletický stadion má nyní normy, které umožní pořádat mistrovství České republiky.„Na renovaci získal TJ LIAZ dotaci z Národní sportovní agentury, povinný podíl ve výši 10 milionů korun ze svého rozpočtu vydal vlastník areálu, tedy statutární město Jablonec nad Nisou. Na zbytku financování se podílela ze svých prostředků také sama tělovýchovná jednota,“ připomíná jablonecký primátor Miloš Vele.

Opravy probíhaly jak na venkovním oválu, tak uvnitř atletické haly, kde je vyměněný například starý tartan na místech technických disciplín jako hod diskem, vrh koulí nebo skok do dálky. Kompletně nový je tzv. šuplík pro skok o tyči v hale i venku, odrazová prkna a záslepek. Diskařský a koulařský kruh je vylitý novým betonem.

„V rámci opravy byl vyměněný polytan, původně označovaný jako tartan. Povrch oválu se musel nejprve vyčistit a zbrousit, poté se vylil lepidlem, na který se dá granulát a v závěru se vše nalajnovalo,“ vysvětluje rozsah provedených prací Martin Michalský, předseda TJ LIAZ Jablonec.

Práce na generální opravě začaly letos 12. června, v neděli 1. října se sportoviště slavnostně otevře. Ve stejný den je plánovaný také den otevřených dveří atletického areálu na Střelnici, při kterém si bude možné prohlédnout halu, její zázemí i přilehlou JUDO arénu.